Як покласти дитину на живіт.

Викладання дитини на живіт дуже важливо для його фізичного і розумового розвитку. Рухи в такому положенні зміцнюють і розвивають мускулатуру, шийний відділ хребта, а також готують дитину до подальшого пересування на четвереньках.
Інструкція
1
Починати класти дитину на живіт можна з 3-5 тижнів. Робити це краще на твердій поверхні, наприклад, на дивані або на столі. Так йому легше буде тримати голову. Руки малюка, зігнуті в ліктях, повинні перебувати у нього під грудьми, а стегна бути розгорнутими.
2
Спочатку кладіть дитину на 5-10 хвилин один раз в день, поступово збільшуючи проміжок часу до півгодини. При цьому стежте за його станом: якщо дитина втомилася, час лежання на животі слід скоротити. До 3-4 місяців перевертати малюка можна вже два рази в день: вранці і ввечері.
3
Кладіть малюка на живіт перед годуванням, під час занять гімнастикою або сповивання. Після їжі такі процедури робити не варто, так як дитині буде дуже важко перетравлювати їжу.
4
Під час перших перевертань дитина може вередувати. Не варто відразу ж йти у нього на поводу, постарайтеся просто відволікти його чим-небудь. Наприклад, покладіть його на яскравий ігровий килимок з пришитими до нього деталями, який можна купити в будь-якому дитячому магазині. Або розмістіть поруч з крихіткою брязкальця, а можна навіть поставити перед ним дзеркало, адже дітям цікаво дивитися на себе. Дуже важливо також, щоб дитина, перебуваючи в такому положенні, бачив свою маму, тому краще завжди стояти перед ним.
5
В віці півроку можна сміливо розстеляти на підлозі велику ковдру, розкладати на ньому іграшки і залишати дитину на животі до тих пір, поки він не втомиться. Головне - прибрати навколо нього всі небезпечні предмети.
6
Під час лежання на живіт не оставляйете малюка одного в кімнаті і приберіть зайві подушки і м'які іграшки, в які він може уткнутися особою.
7
Завдяки своєчасному перевертання на живіт дитина раніше навчиться тримати голівку, розвине моторні функції організму і натренує м'язи тулуба, що благотворно позначиться на його загальному фізичному стані.