Як визначити свіжість риби по зябер.

При покупці річковий або морський риби в супермаркеті біля будинку чи на ринку важливо вміти візуально визначати її свіжість. Щоб не помилитися з вибором, зверніть увагу на зябра улову - їх колір, наявність слизу. Це основні ознаки, які видають якість риби.
Вам знадобиться
  • - риба;
  • - чиста вода;
  • - поліетиленовий пакетик;
  • - тканинна серветка.
Інструкція
1
Уважно огляньте рибу, що лежить на прилавку. Свіжа щука, карась або короп матимуть зябра яскраво червоного, практично червоного кольору - йдеться про рибу, яка не була випотрошена. Рибку вже обробили? Тоді зябра будуть світліше, рожевого кольору. Якщо риба має зябра сірого, зеленого або коричневого кольору з червонуватим відтінком, не купуйте її - продукцію піддавали вторинній заморожуванню, що неодмінно позначилося не тільки на її смаку, але і якості. При наявності неприємного запаху така рибка точно є зіпсованою.
2
Якщо риба не упакована в пакет або харчову плівку, помацайте зябра - вони не повинні бути в каламутній слизу. У більшості магазинів продавці самі продемонструють вам зябра риби при покупці, щоб ви змогли визначити її свіжість. Якщо така пропозиція вам не надійшло, запитавши дозволу, візьміть пакетик, надіньте його на руку і акуратно огляньте голову риби. При цьому відведіть дуги на зябрах. Слизовий наліт на них повинен бути прозорим і рівномірно покривати всю риб'ячу тушку.
3
Візьміть тканинну серветку, змочіть її водою, ганчірочкою протріть риб'ячі зябра - недобросовісні продавці деколи вдаються до підфарбовування, щоб видати подпортить рибу за свіжовиловлену. До такого способу, природно, можна вдатися тільки в домашніх умовах. Оцініть і запах від продукту - він повинен бути характерним, без всяких сторонніх домішок. І, тим більше, гнильного, кислуватого «аромату».
Корисна порада
Спробуйте оцінити свіжість риби в домашніх умовах, опустивши її в таз з водою. Якщо рибка з останнього улову, вона швидко піде на дно. Залежаний товар буде якийсь час спочивати на поверхні води. Зверніть увагу і на очі рибки - вони не повинні бути мутними, це ознака того, що риб зберігається недозволено довго.