Як відрізнити розтягнення від вивиху.

Люди, які ведуть дуже активний спосіб життя - займаються спортом або люблять екстремальні види відпочинку, нерідко отримують такі травми, як вивихи і розтягування. Та й звичайна людина не застрахований від ненавмисних падінь. У групі ризику знаходяться навіть музиканти або касири, які довго перенапружують окремі групи м'язів і зв'язок, і можуть цілком «заробити» розтягнення і навіть вивих суглоба. Тому розрізняти ці травми між собою, щоб надати потерпілим в разі потреби першу допомогу повинен кожен.
Інструкція
1
Розтягування може виникнути при необережної ходьбі або повороті, бігу, стрибках, неправильному навантаженні на м'яз і при падінні. При розтягуванні м'язів і сухожиль виникає біль, яка зазвичай відчувається не в якомусь одному місці, а по всій довжині м'яза, а також м'язові спазми і слабкість, набряклість і зміна кольору шкірного покриву в місці пошкодження (можливо, не відразу, а на другий або третій день після травми). Але вираженість цих симптомів залежить від інтенсивності травмування. Травматологи виділяють три ступеня тяжкості розтягнення.
2
Так, якщо пошкодження м'яза або зв'язки невелике, то людина відчуває цілком терпиму біль, яка посилюється при натисненні або дотику. Зв'язки тільки надриваються або розриву піддається невелика їх кількість. В цьому випадку потерпілий, наприклад, може йти, сильно кульгаючи.
3
При другого ступеня розтягування потерпілий відчуває біль сильніше і, крім того, на ураженій ділянці виникає спочатку припухлість, а потім і набряклість, в результаті якої людина насилу може рухати кінцівкою. На жаль, з плином часу біль може посилитися.
4
Якщо стався розрив зв'язок - відчувається сильна, гостра або пекучий біль, суглоб нестабільний, здатність кінцівки до руху взагалі втрачається.
5
Наявність вивиху розпізнають за такими основними ознаками. Зміна контуру суглоба, особливо це помітно при порівнянні з таким же суглобом на іншій руці або нозі. Суглобова головка вискакує зі свого звичайного місця, і ви можете промацати порожню суглобову западину. Кость зміщується, а м'язи скорочуються так, що людина змушена тримати пошкоджену кінцівку не зовсім звичайно. Приміром, при вивиху плеча він згинає руку в лікті і відводить убік, а голову повинен нахилити до хворого плечу. Якщо вивихнута нижня щелепа, не закривається рот. При вивиху в тазостегновому суглобі нога може повертатися носком всередину.
6
Постраждалий відчуває дуже сильну, нестерпну біль, яка посилюється не тільки коли він намагається робити якісь рухи, але і якщо це роблять сторонні люди (наприклад, при наданні першої допомоги або при укладанні його на носилки). Від болю можлива навіть втрата свідомості.
Зверніть увагу
Хоча зовнішні ознаки розтягування і вивиху відрізняються, але точний діагноз поставити може тільки лікар-травматолог. Причому, в більшості випадків він направляє хворого ще й на рентгенологічне обстеження, щоб підтвердити свої висновки та виключити перелом, яким може бути ускладнена будь-яка серйозна травма.
Розтягування зв'язок суглобів відбувається при надмірно сильних і невластивих даному суглобу рухах. При вивиху суглоба буває травматичне пошкодження суглоба, результатом якого суглобові поверхні зміщуються і втрачають зіткнення, йде розрив суглобової сумки. Першочергова допомога полягає в вправлении вивиху, який виробляють за певним способом для кожного суглоба, після чого накладається фіксуюча гіпсова лангету. Для полегшення больового синдрому застосовують засоби народної медицини.
Вам знадобиться
 • - сиру картоплю;
 • - свіжа або солона капуста;
 • - цибуля ріпчаста;
 • - глина гончарна;
 • - цукровий пісок;
 • - простокваша;
 • - нутряне сало;
 • - часник;
 • - листя волоського горіха;
 • - яблучний оцет;
 • - горілка;
 • - евкаліптова олія;
 • - ялицеве масло.
Інструкція
1
При розтягуванні і вивиху суглоба приготуйте наступну аплікацію. Натріть на тертці сиру картоплю, подрібніть в блендері свіжу або солону капусту, ріпчасту цибулю. Всі компоненти візьміть в рівній кількості, додайте цукровий пісок в кількості 1/10 частини від приготовленої маси. Глину розведіть кислим молоком до отримання сметаноподібної маси, яку з'єднайте з подрібненими овочами. Приготованим засобом обмажте пошкоджені зв'язки і суглоб вище і нижче накладеної гіпсової лангети. Аплікацію залиште на ніч, вранці, видаливши стару суміш, нанесіть свіжу масу.
2
Розтопіть на повільному вогні 150 грам нутряного сала, злегка остудивши жир, додайте в нього 20 грам пропущеного через м'ясорубку часнику, 10 грам подрібненого листя волоського горіха. Поставте на добу в тепле місце, потім нагрійте склад злегка і процідіть. Втирайте в шкіру для усунення запалення 2-3 рази на день.
3
Візьміть 10 великих зубчиків посівного часнику, подрібніть їх, залийте 500 мл яблучного оцту, потім додайте 100 мл горілки і поставте на 2 тижні настоюватися в темному місці. Процідивши, додайте в отриманий фільтрат 20 крапель евкаліптової олії і добре перемішайте. Намочіть бавовняну серветку в приготованому складі і накладіть на хворий суглоб, зафіксувавши пов'язкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MPEf7Jc4yEw
Зверніть увагу
При значному набряку пошкодженої зв'язки, навіть якщо не стався вивих суглоба, рекомендується накладання гіпсової лангети. Вивих суглоба небезпечний розвитком артрозу даного суглоба в недалекому майбутньому.
Корисна порада
Розтирайте пошкоджені зв'язки смерековим маслом 3-5 разів на день, мурашиним спиртом, настойкою календули, полину, прополісной настоянкою та ін. Корисно приймати харчової желатин, як в чистому вигляді, так і у вигляді ягідних або рибних желе.