Як визначити якість сметани. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сметана не тільки смачний, але ще і дуже корисний продукт. Вона не тільки сприяє зміцненню кісток, але і допомагає зняти стрес, побороти поганий настрій і заспокоїти нервову систему, якщо її змішати з медом. На жаль, останнім часом все частіше під виглядом сметани в магазинах і на ринках продають молочні продукти, лише віддалено нагадує її. Так як же не помилитися і вибрати якісну сметану?
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Купуючи сметану в магазині, зверніть в першу чергу увагу на термін зберігання. Чим він вищий, тим менш корисний продукт. Термін зберігання в декілька місяців зазвичай свідчить про те, що сметана, піддавалася високотемпературній обробці. А, отже, в ній загинули всі молочнокислі бактерії. Натуральна сметана зберігається не більше двох тижнів.
  2
  Пам'ятайте, сметана низької жирності не буває густий, також як і класична. Її консистенція безпосередньо залежить від жирності: чим жирніше продукт, тим більше пастоподібні його консистенція. У сметани з низьким відсотком жирності легка консистенція, але все ж вона густа і на смак трошки кисла.
  3
  По можливості пробуйте купується продукт на смак. Досить часто сметану перед продажем збивають з маргарином, щоб зробити її густий, в цьому випадку ви обов'язково відчуєте смак «загустителя». На смак також відчувається і крохмаль, досить часто додається недобросовісними продавцями.
  4
  Нанесіть куплений продукт тонким шаром на скло і подивіться, що буде після його висихання. Легко помітні на просвіт розводи свідчать про недоброякісність сметани, а рівний шар про натуральність продукту.
  5
  Налийте в гранований стакан кип'яток і додайте в нього чайну ложку сметани. Якщо вона повністю розчинилася, значить, виготовлена з натуральних продуктів. Якщо сметана осяде на дно або з'являться пластівці білого кольору, це буде свідчити про те, що перед вами молочний продукт, зроблений з рослинних жирів.
  6
  Якщо ви придбали сепараторну сметану, якість її можна перевірити після того, як вона простоїть не менше двох годин у холодильнику. Якщо вона залишиться рідкою, то, швидше за все, її перед продажем змішали з молоком.
  7
  Обов'язково прочитайте склад продукту, вказаний на упаковці. Якісна сметана виготовляється з вершків та закваски без будь-яких доповнень.