Як підключити вентилятор в туалеті.

Роблячи ремонт у квартирі, необхідно подбати про створення системи примусової вентиляції повітря в туалеті . Для цього достатньо встановити і підключити витяжний вентилятор. Це допоможе уникнути появи сторонніх запахів з вентиляційної шахти і підвищеної вологості повітря.
Вам знадобиться
  • - вентилятор;
  • - дроти;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Виберіть підходящий для вашого туалету вентилятор. Головними критеріями тут є розмір і потужність пристрою. Дані про розміри маються на упаковці, а ось про продуктивність можна довідатися, подивившись паспорт виробу, в якому вказано, скільки кубічних метрів повітря в годину може нагнати вентилятор. Виходячи з цієї інформації, ви легко підберете потрібну вам модель. Всі інші моменти, такі як наявність шторки, індикатора або таймера суто індивідуальні.
2
Почніть підготовку до установки та підключення вентилятора на самих ранніх стадіях ремонту в туалеті. Підготовчі роботи пов'язані, насамперед, з підбиттям електричного дроту до місця установки, тобто до вентиляційної шахти. Ось тут все залежить від обраної вами модифікації пристрою.
3
Простий вентилятор зручніше і простіше всього підключити паралельно з освітлювальним приладом. Для цього візьміть дріт потрібної довжини і з'єднайте з проводом, який забезпечує харчуванням світильник в туалеті, попередньо відключивши електрику. Використовуйте дроти з одного матеріалу і бажано одного перерізу. Користуйтеся сполучними клемами. За такої схеми підключення, вентилятор працюватиме, поки в туалеті горить світло.
4
Якщо вас не влаштовує подібний варіант або ви придбали вентилятор з додатковими функціями, живити його окремо. Розрахуйте довжину дроти від розподільної коробки до вимикача (встановлюється в зручному для вас місці) і від вимикача до вентиляційної шахти, з невеликим запасом. Обесточьте приміщення. Знайдіть в розподільній коробці нуль і фазу. Живити провід. Простягніть його до місця, де стоятиме вимикач. Наступний відрізок проведіть від вимикача до вентиляційної шахти.
5
Установку і підключення вентилятора проводите після закінчення оздоблювальних робіт, відключивши подачу електроенергії. Зніміть з вентилятора захисну решітку. Через спеціальні отвори виведіть провід. Вставте вентилятор в отвір вентиляційної шахти і закріпіть його там. Виберіть підходящий для ваших умов спосіб кріплення. Для облицьованого кахельною плиткою туалету добре підійде силіконовий герметик. До пластикових панелям вентилятор можна прикрутити саморізами. Приєднаєте провід до контактів вентилятора. Приберіть надлишки дроти в шахту. Вставте на місце захисну решітку.
Зверніть увагу
У відремонтованому туалеті підключити вентилятор, можна використовуючи кабель-канал, в який заберуться всі дроти.