Як відрізнити бронхіт від запалення легенів. біль в спині при пневмонії.

При запальних захворюваннях органів дихання нерідко виникає питання про відмінність бронхіту від пневмонії. І та, й інша хвороба може розвинутися внаслідок переохолодження, під впливом різних мікроорганізмів, як ускладнення респіраторних вірусних інфекцій. Бронхітом називають гостре запалення слизових оболонок бронхів, а пневмонією - запалення легких.
Вам знадобиться
  • - рентгенографія легенів.
Інструкція
1
Гострий бронхіт, як правило, починається на тлі ларингіту, риніту, синуситу. Спочатку виникає невелика температура, сухий або вологий кашель, слабкість. При важкому перебігу хвороби температура може значно піднятися, з'являється утруднене дихання і задишка. Біль в нижніх відділах грудної клітки пов'язана з перенапруженням м'язів при кашлі.
2
Крупозная пневмонія починається гостро, частіше за все, після сильного переохолодження. Температура різко піднімається до 39-40 градусів, хворого б'є сильний озноб. Відразу з'являється біль при диханні і кашлі з боку ураженої легені. Кашель супроводжується виділенням гнійної в'язкому мокроти з прожилками крові. Стан хворого важкий. Дихання поверхневе, прискорене, з роздуванням крил носа. Уражена сторона грудної клітки помітно відстає при диханні від здорової.
3
При бронхіті гострі симптоми стихають до 3-4 дня, а за сприятливого перебігу хвороби - повністю зникають через тиждень-півтора. Більшість хворих пневмонією потребують госпіталізації і досить тривалому лікуванні.
4
Для пневмонії характерні ознаки загальної інтоксикації, порушення тканинного дихання, що проявляється вираженим посинением нігтьових фаланг пальців рук і ніг, мочок вух, кінчика носа. Залежно від стадії хвороби при прослуховуванні дихання чутні звуки крепітації (звук разліпающіхся альвеол), шум тертя плеври. При бронхіті - дихання жорстке, уловлюються сухі і вологі хрипи.
5
Найточніший спосіб, який дозволить відрізнити бронхіт від пневмонії - це рентгенографія легких. Запалення бронхів ніяких значимих змін в легенях не викликає. Рентгенологічне дослідження при пневмонії в залежності від тяжкості захворювання показує затемнення всієї ураженої частки легені або її частини.
Зверніть увагу
Ускладненням гострого бронхіту може стати бронхоспазм, що сприяє переходу захворювання в хронічну форму, бронхопневмонія, емфізема легенів. Ускладненням пневмонії може бути легеневе нагноєння, пневмоторакс, плеврит, гостра судинна і серцева недостатність.
Корисна порада
Краща профілактика захворювань органів дихальної системи - ведення здорового способу життя.