Як відремонтувати кульовий змішувач. змішувачі гарячої води кульові Як відремонтувати.

Сучасні змішувачі діляться на вентильні і кульові. Останнім часом покупці все частіше віддають перевагу кульовим кранам. Їх відрізняє надійність і висока естетика. Водночас за ціною кульові змішувачі бувають здебільшого дорожче вентильних кранів, а їх ремонт пов'язаний з певними труднощами.
Вам знадобиться
 • - шестигранний ключ;
 • - молоток;
 • - викрутка;
 • - засіб від іржі;
 • - плоскогубці.
Інструкція
1
Приготуйте ключ-шестигранник. Переконайтеся, що спеціальні запірні клапани на відвідних трубах знаходяться в положенні «закрито». За допомогою ключа спочатку акуратно ослабте, а потім і зніміть гвинт, а також прогумовану накладку, щоб демонтувати ручку крана для доступу до його внутрішнім деталям. Постарайтеся не пошкодити різьблення хромованого рушійної штока ручки і самого крана. В іншому випадку після зворотного збирання виникнуть великі проблеми з регулюванням води.
2
Зніміть резьбовое кільце. Робіть це за допомогою комбінацій двох інструментів - викрутки і молотка. Акуратно просуньте плоску викрутку і постукайте молотком. На цьому етапі можливі проблеми, якщо кран давно не розкривався, за його деталями не було належного догляду або кільце просто закисло. Уникайте сильних ударів. Відкручуйте кільце проти годинникової стрілки, при цьому намагаючись не провертати весь кран цілком. В іншому випадку можуть бути пошкоджені водопроводящие шланги, що знаходяться в отворі раковини або мийки відразу під краном.
3
Витягніть куполовидну деталь, зазвичай хромовану, використовуючи плоскогубці. Дотримуйтеся обережності, по можливості використовуйте тонкі, але міцні рукавички, які допоможуть уникнути порізів про стесалися поверхні. Товсті рукавички позбавлять руки рухливості і чутливості, яка необхідна для операцій з дрібними деталями крана.
4
Отсоедините пластикову деталь білого або жовтого кольору. Це ущільнення не тільки має вигляд щита, але і виконує його функції. При недостатній герметичності вода безконтрольно виливається з крана. Якщо ж щит занадто заблокований або суспензією, то вода, навпаки, погано надходить, а іноді й просто не доходить до випускної труби.
5
Використовуйте засоби для очищення від іржі, щоб очистити щит-ущільнювач і простір під ним. Після цього повільно, без ривків, потягніть вгору і витягніть кульову деталь з крана. Уважно огляньте кулю. Можливо, є ушкодження регуляторного отвору, який контролює діапазон руху деталі, є вибоїни або подряпини латунних поверхонь.
6
За допомогою плоскої викрутки замініть ущільнення всередині крана. Іноді потрібно також ставити і нові напрямні пружини, що відповідають за щільне кріплення ущільнень. Треба зауважити, що зношеність ущільнень і є, найчастіше, причиною підтікання або нерівномірною подачі води в кульовому змішувачі.
Навіть якщо ви за вдачею людина акуратний і дуже дбайливо ставитеся до оточуючих вас предметів, від таких несподіваних сюрпризів, як поломка одноважільного змішувача ви не застраховані. Тому заздалегідь озбройтеся знаннями про те, як ремонтувати такий змішувач.
Вам знадобиться
 • - ріжковий ключ;
 • - картридж;
 • - прокладки;
 • - тоненький гачок;
 • - викрутка;
 • - картуш.
Інструкція
1
Перш ніж приступити безпосередньо до ремонту змішувача, підстрахує себе: перекрийте вентиль подачі холодної і гарячої води (зробити це потрібно, щоб попередити потоп в разі, якщо щось піде не так).
2
Якщо із змішувача підтікає вода, це може свідчити про те, що між кулькою і «сідлами» або дисками металокерамічного затвора потрапила смітинка. Витягніть декоративну заглушку, встановлену в передній частині важеля. Ця заглушка в більшості випадків синьо-червона (тобто, синя половинка знаходиться з боку подачі холодної води, а червона - гарячої). Акуратненько виверніть розташований під заглушкою гвинт, за допомогою якого регулюючий шток прикріплений до важеля. Після цього зніміть важіль і витягніть засмітився картридж, замінивши його новим. Потім зберіть змішувач.
3
Основна причина мізерної струменя води, що йде з крана - засмічення аератора. Якщо у вашому Одноважільні крані спостерігається подібна проблема, відкрутіть аератор і продміть його. Потім під сильним напором промийте з двох сторін сіточку. Після виконаних операцій угвинтите аератор.
4
Нерідко причини несправності складно встановити. В цьому випадку для початку потрібно розібрати змішувач. Акуратно зніміть хромовані деталі, потім за допомогою викрутки подденьте запірну пружину, відгвинтите щільно сидить картуш і витягніть його. Замініть його на новий (якщо старий продірявився). Зберіть змішувач.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що всі елементи змішувача добре закріплені, в іншому випадку, коли ви подасте воду, під впливом високого тиску кран «зірветься».
Корисна порада
Правильно проведений ремонт одноважільного змішувача продовжить термін його експлуатації, тому щоб уникнути несподіваних «сюрпризів» скористайтеся послугами професійного сантехніка.