Як вибрати мульти спліт систему.

В даний час існує два типи мульти спліт-систем: фіксовані комбінації внутрішніх блоків і вільна компоновка, подібно конструктору. До вибору та купівлі таких систем потрібно підходити вкрай відповідально.
Інструкція
1
До першого типу відносяться в основному неінверторні моделі. В магазинах ви можете знайти підходящу вам комбінацію внутрішніх блоків, які будуть погашати теплопритоки в кожній кімнаті. На кожні десять квадратних метрів кімнати необхідно більше 1 кВт холодопродуктивності внутрішнього блоку. У підсумку, для кімнати площею 10-15 квадратних метрів підійде «сьомий» типорозмір, а для площі 20-25 квадратних підійде «дев'ятка». Варто відзначити, якщо кімната виходить на сонячну сторону, то повинен обов'язково бути запас в 0,5 кВт.
2
Мультисплит-системи, які мають фіксовану комбінацію, найчастіше компонуються настінними блоками. В результаті, кожен квадратний метр приміщення обійде вам приблизно в 50 $.
3
В даний час існують моделі, які працюють і на охолодження, і на обігрів. Врахуйте, дані кондиціонери мають малий запас по сумарній довжині фреонових магістралей. Якщо необхідний підвищений комфорт, то вам не підійдуть неінверторні моделі.
4
Зверніть увагу на інверторні моделі. Кожен квадратний метр вам обійдеться приблизно в 80 $. Інверторні мультиспліт-системи можуть мати будь-які типи блоків. Найчастіше зустрічаються настінні, канальні, касетні і стельові моделі. Такі моделі здатні працювати в економному режимі. В цьому випадку буде витрачається на 40-45% менше електроенергії. Інверторні системи здатні працювати з протяжними трасами.
5
Сумарна потужність внутрішніх блоків здатна значно перевищити номінальну потужність зовнішнього блоку. Дана умова неприпустимо для неінверторних моделей. Приміром, восьмікіловаттний зовнішній блок може без проблем працювати в комбінації з чотирма внутрішніми блоками по 3,5 кВт. Якщо ви одночасно увімкніть всі блоки, то вони будуть сумарно видавати тільки 8 кВт. Однак цього практично ніколи не відбувається. Якщо люди знаходяться у вітальні, то працює один або два блоки. В нічний час кондиціонер працює в економічному режимі. В результаті система добре справляється зі своїм завданням.