Як зберігати автомобільні шини.

При неправильному зберіганні автомобільні шини можуть втратити не тільки свій зовнішній вигляд, але і пластичність, що в свою чергу впливає на безпеку дорожнього руху. Щоб цього уникнути, необхідно знати правила зберігання шин.
Інструкція
1
Оберіть місце для зберігання шин. Враховуйте ті чинники, що їх не можна довго тримати на протязі, під прямими променями сонячного освітлення. Краще, якщо приміщення для цих цілей буде темне. Температура повітря в ньому повинна бути постійною, оптимально - 10-20 градусів вище нуля.
2
Переконайтеся, що вибране приміщення чисте, сухе і добре провітрюване. Підвищена вологість призводить до розвитку корозії на сталевий корд. У місці для зберігання шин повинні бути відсутніми електромотори і прилади, що виробляють озон, нефтесодержащие речовини (бензин та інші паливно-мастильні матеріали).
3
Вимийте брудні шини, добре їх просушіть. Очистіть ніпелі від бруду, ретельно протріть сухою ганчіркою. Сдуйте накачані шини приблизно наполовину від нормального тиску. Обробіть їх спеціальним консервирующим аерозолем, який можна придбати в автомагазині.
4
Зберігайте шини без дисків у вертикальному положенні щоб уникнути деформації, якщо у вас є така можливість. При їх зберіганні з дисками в горизонтальному положенні, укладайте їх в стопки висотою не більше одного метра (для шин легкових автомобілів і вантажівок). Шини великих вантажних автомобілів можна укладати в стопки висотою до півтора метрів.
5
Якщо ви вирішили зберігати шини на автомобілі, то збільште тиск в них на чверть від нормального. Щоб не допустити утворення уплощением при такому способі зберігання, викочуйте автомобіль з гаража кожні три місяці.
Зверніть увагу
У багатьох автолюбителів поширеним місцем зберігання шин є балкон. Це найбільш невдалий вибір, так як низька температура взимку і прямі сонячні промені влітку значно погіршують стан шин.
Корисна порада
Якщо у вас немає відповідного приміщення для правильного зберігання шин, то можна віддати їх на сезонне зберігання в автосервіс або шиномонтаж, який надає ці недорогі послуги.
Кожен автовласник стикається із заміною шин не менше двох разів на рік - Навесні і восени. Деякі зупиняють свій вибір на всесезонной гумі, проте вона менш ефективна, ніж сезонна. Деякі автолюбителі, приїхавши на шиномонтаж, щоб замінити гуму, дізнається, що привезена ними гума прийшла в непридатність. Це викликано неправильним зберіганням. Як же зберігати гуму?
Вам знадобиться
  • Чисте і сухе помеженіе, поліетилен для пакування шин.
Інструкція
1
Слід відразу сказати про деякі процедури, які необхідно проводити перед тим, як покласти гуму на зберігання. Перед зняттям потрібно промарківать і позначити, де саме була встановлена гума і в якому напрямку використовувалася. Це можна зробити за допомогою крейди або спеціальної фарби. Також купите в будь-якому автомагазині ковпачки на золотники різного кольору, щоб відрізнити передні і задні колеса, якщо гуму будете зберігати прямо на дисках .
2
Після зняття коліс ретельно вимийте їх. Дістаньте з протектора бруд і камінчики, які залишаються там після експлуатації. Гарненько просушіть гуму. Обробіть її спеціальним хімічним складом для консервації. Чи не переплутайте із засобом для відновлення кольору гума, тому що в ньому є речовини, які не годяться для консервації. Ці заходи допоможуть захистити гуму від передчасного руйнування і старіння. Залежно від місця зберігання варто вирішувати, чи потрібно упаковувати колеса в поліетилен. Звичайно, гума в поліетилені більш захищена і виглядає естетичніше, одне не упаковуйте колеса герметично, якщо гума одягнена на штамповані металеві диски. В результаті перепаду температур на дисках може накопичуватися конденсат, який сприятиме появі передчасної корозії.
3
Вам слід запам'ятати три основні чинники, яких боїться гума, - потрапляння прямих сонячних променів, висока температура і волога. Тому шини потрібно зберігати в сухому приміщенні, в якому немає великих перепадів температури. Також ні в якому разі не зберігайте шини на відкритому повітрі, так як це призведе до їх псування. Можна скористатися послугами спеціальних шинних сховищ. Багато дилерів і автосервіси пропонують своїм клієнтам послуги сезонного зберігання шин. Однак залишати шини варто тільки в тому випадку, якщо в впевнені в чесності сервісу або дилера. Перед здачею шин нанесіть на них яку-небудь секретку, щоб потім переконатися, що повернули вам саме ті шини, які ви здали.
4
Шини можна зберігати на дисках або в знятому стані. Обидва варіанти цілком прийнятні. Безумовно, зберігання шин на дисках набагато краще, так як вони завжди готові до заміни і в такому стані на них менше потрапляє волога і пил. Але далеко не кожен автомобіліст може дозволити собі придбати другий комплект дисків. Якщо ви зберігаєте шини на дисках , то їх потрібно або підвішувати за отвори в диску, або класти плазом. Ні в якому разі не зберігайте шини в стоячому положенні, так створюється тиск на нижню частину, яка від цього може деформуватися. Якщо ви зберігаєте резину без дисків, то всі повинні бути зроблено навпаки. Чи не підвішуйте гуму, так як кромка, що стикається з предметом, на якому висить шина, почне деформуватися. Шини зберігайте тільки в стоячому положенні.