Як відучити кішку дряпати меблі.

Деякі власники кішок вважають, що найефективніший спосіб відучити свого вихованця дряпати меблі - це просто обрізати йому кігті. Це не зовсім правильно, адже процедура обрізання кігтів досить неприємна і навіть болюча для тварин. Відучити кішку дряпати меблі можна і іншими, більш гуманними, способами.
Вам знадобиться
  • - когтеточка;
  • - котяча м'ята;
  • - спрей з запахом цитрусових;
  • - мішечок зі спеціями;
  • - бляшана або скляна банка;
  • - кілька монет;
Інструкція
1
Щоб відучити кішку дряпати меблі, забезпечте їй зручне місце для точки кігтів, наприклад, придбайте в зоомагазині спеціальний стовпчик, призначений для цих цілей. Перш ніж зробити це, поспостерігайте, які поверхні подобається дряпати вашої улюблениці найбільше: жорсткі, м'які, з кутами або без них. Такі спостереження допоможуть вам вибрати найбільш привабливу для вашого вихованця когтеточку.
2
Встановіть когтеточку подалі від меблів, щоб кішка, захопившись її царапанием, бува не переключилася на улюблене і більш звичне крісло або диванчик.
3
Наступна ваша задача - будь-якими способами залучити кішку до когтеточке. Спробуйте показати вихованцеві, для чого потрібен новий незнайомий йому предмет, а саме зробіть вигляд, що самі точите кігті об стовпчик. Можете обприскати когтеточку котячої м'ятою, запах якої не залишить байдужою жодну кішку. Ні в якому разі не змушуйте свого вихованця дряпати незнайомий їй предмет насильно. Тварина може злякатися і більше не підійти до когтеточке зовсім.
4
Обов'язково заохочуйте правильна поведінка кішки. Хваліть, пестіть і пригощайте улюбленим ласощами кожен раз, коли вона користується когтеточку. Таким чином, тварина дуже скоро помітить взаємозв'язок між ласкою господаря, смачним частуванням і її гарною поведінкою.
5
Щоб відучити кішку дряпати меблі, обробіть простір навколо її улюблених диванів, крісел і стільців спреєм з запахом цитрусових або підвісьте поруч з меблями мішечок, наповнений сильно пахнуть спеціями. Приготуйтеся до того, що запах в кімнаті стане не дуже-то і приємним, зате кішку від меблів він відлякає надовго.
6
Відучити кішку дряпати меблі можна за допомогою ще одного цікавого, а головне, ефективного методу. Візьміть бляшану або скляну банку невеликого розміру. Киньте в неї кілька монет і закрийте кришкою. Щоразу, коли ви побачите, що ваша улюблениця дряпає меблі, з силою струшуйте банку з монетками. Кішки ненавидять гучні звуки, тому тут же тікають з приміщення, в якому вони лунають.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що змусити кішок не точити кігті взагалі, просто неможливо. Роблять вони це зовсім не через шкідливості чи образи до вас, а в силу своєї природної потреби.