Як навчити цуценя стійці.

Собака, з якою господар планує взяти участь на виставці, обов'язково повинна вміти стояти в вільної стійці . Навчити цього пса не так вже й складно, потрібно тільки знати, як правильно це зробити без шкоди для здоров'я вихованця.
Вам знадобиться
  • - щеня.
Інструкція
1
Навчати собаку будь-яким командам найлегше в ранньому віці, ще цуценям. Не вчіть свого улюбленця команді «сидіти», набагато простіше спочатку розучити «стояти». Чи не заохочуйте собаку, коли вона сидить навпроти вас, тільки якщо пес знаходиться близько вашої ноги.
2
Пам'ятайте, що працювати з тримісячним цуценям можна лише пару хвилин, з п'ятимісячним - три або чотири хвилини, з восьмимісячним - сім або вісім хвилин. Намагайтеся припиняти заняття до того, як собака втомиться. Зупиніть уроки тоді, коли собаці ще цікаво.
3
Похваліть свого вихованця, дайте йому ласощі. Після заняття і відразу перед ними не звертайте на собаку уваги хвилин 15-20. В такому випадку, пес буде з нетерпінням чекати навчання, уроки здадуться йому більш цікавими. Під час занять намагайтеся не говорити зайвого.
4
Вся ваша мова повинна обмежуватися командами. Будьте расслабленни і спокійні. Покличте цуценя до себе. Покажіть своєму вихованцеві ласощі і підніміть його, змусивши пса встати. Як тільки він це зробив, дайте йому частування. Повторіть це кілька разів, нехай собака краще засвоїть урок.
5
Нехай тепер щеня постоїть подовше, і тільки потім дайте йому ласощі. Щоб ваш вихованець прийняв потрібну позу, він повинен поміняти положення голови. Поводите перед ним рукою з частуванням, коли пес візьме правильну позу, скажіть команду «стояти». Тепер собака знатиме цю команду.
6
Повторіть ці дії кілька разів, щоб цуценя краще запам'ятав команду. Візьміть пса під шию і відступите назад однією ногою. В майбутньому при виконанні цієї команди відступайте однієї і тієї ж ногою, щоб не збити собаку з толку. Якщо щеня залишився на місці, поверніть ногу назад і дайте йому ласощі.
7
Якщо пес все ж зрушився з місця, повторіть ці дії до тих пір, поки у собаки не вийде стояти нерухомо. Потім відступите назад, але не тримайте цуценя. Поверніться на колишнє місце і дайте вихованцеві частування. Відійдіть від цуценяти і трохи почекайте, тільки після цього поверніться на місце. Ваше завдання, домогтися від вихованця нерухомій стійки в потрібному положенні.
8
Дайте псу частування, якщо він залишився на місці. Собака повинна бути нерухомою приблизно дві або три хвилини, дайте команду «чекати». Повторіть ці дії кілька разів, щоб цуценя засвоїв дану команду.
Навчити собаку правильної стійці необхідно кожному, хто планує відвідувати зі своїм вихованцем виставкові заходи. Рішення про це необхідно прийняти заздалегідь, так як найбільш ефективне навчання може проходити тільки в дитячому або щенячому віці.
Вам знадобиться
  • дзеркало.
Інструкція
1
Навчіть свого цуценя простіший команді - стояти за вашим наказом. Так йому буде простіше навчитися правильно стійці згодом. Переконайтеся, що ще до цього він засвоїв кілька основних, більш простих, команд - "місце", "до мене". Не починайте відразу з складного, адже спершу йому необхідно придбати і сам навик навчання, звикнути до вашої поведінки під час уроків.
2
Не починайте навчання, не ознайомившись з тим, який є правильна стійка для вашої породи собаки. Існують суворі стандарти, різні для порід, і найменший розбіжність з ними загрожує тим, що ваш вихованець ніколи не зможе конкурувати з виставковою елітою і кращими представниками своєї породи.
3
Тренуйте цуценя спершу в домашніх умовах. В знайомої обстановці він швидше освоїть необхідну поведінку і виконуватиме ваші вимоги. Крім того, заздалегідь зводите його в місця, де панує обстановка, схожа з виставкової. В перші такі прогулянки не намагайтеся вимагати від нього виконання команд, йому необхідно звикнути до новизни.
4
Не змушуйте собаку стояти в стійці. Цей метод часто використовується початківцями собаківниками, проте він в корені неправильний. Собака повинна сама захотіти прийняти необхідне положення. Їй повинно бути зручно і добре в стійці. Пам'ятайте, що на виставці вас чекають професійні судді, які відразу помітять будь-які неточності в стійці. А якщо собака буде переживати, вони неминуче виникнуть - до цього призведе зайва напруженість її пози. Стійка повинна виглядати максимально природно.
5
Не намагайтеся відразу навчити собаку стояти в стійці. Формуйте необхідне положення поетапно. Почніть з передніх лап, потім переходите до задніх. При цьому орієнтуються не на ідеальний результат, а на реакцію собаки. Подбайте про її спокої і комфорті. Кращим варіантом для цуценяти є навчання у формі гри.
Зверніть увагу
Навчайте собаку стояти в стійці на стійкій поверхні. Один раз впавши, вона може вже ніколи не захотіти прийняти необхідне положення.
Корисна порада
При навчанні собаки правильній стійці вам знадобиться дзеркало. Так ви зможете відразу відстежити всі погрішності.