Як вибрати пару папузі.

Для повноцінного соціального контакту одного спілкування з людиною домашньому хвилястій папужці недостатньо. Тому рано чи пізно власник папуги-самця замислюється про придбання самочки, і навпаки. Завдання ускладнюється тим, що ці птахи вибирають собі пару , керуючись не тільки інстинктом продовження роду, а й особистою симпатією.
Інструкція
1
Вибирайте пару своєму папузі по окрасу та віку. В ідеалі у обох пташок має бути оперення схожого кольору. Оптимальна різниця в роках між хвилястими папужками - два-чотири роки на користь самця. Якщо самка виявиться старше або крупніше, вона може закльовувати партнера, особливо, якщо у нього ще не було періоду линьки, який відзначає перехід у доросле пташину життя.
2
Придивіться до характеру свого вихованця, і підбирайте йому пару, виходячи з цих спостережень. Якщо папужка товариський, йому підійде така ж жвава подруга. Враховуйте, що в середовищі папуг панує матріархат: швидше за все, самочка буде, жартома чи всерйоз, задирати самця, тому не варто брати в пару до надмірно активної дамі тихого боязкого кавалера: є ризик, що вона його заклює в прямому і переносному сенсі цього слова.
3
Постарайтеся взяти другий хвилястого папугу у надійного продавця з гарантією повернення птиці в тому випадку, якщо вона не уживеться з уже наявними у вас вихованцем. Як і люди, папуги мають свої симпатії і антипатії, тому передбачити їхню реакцію на появу в будинку нового «члена сім'ї» практично неможливо. Втім, навіть нерозлучні друзі папужки-нерозлучники, можуть іноді сваритися і клювати один одного. Тому повертайте не прижився у вас пташку її власнику тільки у випадку неприхованої агресії з боку одного (або обох) підопічних.
4
Приділіть особливу увагу адаптаційного періоду. У перші кілька днів папуги будуть знайомитися, звикати одне до одного. У цей період в парі розподіляються ролі (головної найчастіше стає самка). Не звертайте уваги на дрібні сутички і боротьбу за сідало, або корм, але при цьому подбайте, щоб у кожної пташки була своя годівниця і, по можливості, свої іграшки. Якщо відносини між самцем і самі не налагоджуються, і один з них нещадно клює іншого, не чекайте, коли всі «стерпиться-злюбиться». Поверніть нового папужки назад в магазин і спробуйте почати все з початку. Ці птахи можуть вередувати у виборі пари, зате зі своїм обранцем або обраницею вони залишаються на все життя.
Хвилясті папужки, нерозлучники, німфи - це стайня птиці та найкраще вони себе почувають великими компаніями. Тому, якщо ви часто відсутні вдома, заведіть своєму улюбленому папужці пару. Можливо, пернатий перестане звертати увагу на вас і стане гірше говорити, зате ви зможете спостерігати процес залицяння і розмноження дрібних папужок, що не менш цікаво.
Інструкція
1
Визначте стать вашої папужки. Головним критерієм є колір восковіци - наросту біля основи дзьоба, в якому знаходяться ніздрі папужки. У дорослих самців восковица синього кольору, у самок бузкового, блакитного, коричневого. Крім того, у самок часто навколо дихальних отворів білий ободок.
2
Разом можна поселити двох самців або створити парочку. Дві самки в клітці погано уживаються і будуть постійно сваритися.
3
Куплена птах повинна пройти 30-денний карантин, не тільки в окремій клітці, а й в окремій кімнаті.
4
підселювати самку в клітку до самця. У природі в зграях папужок панує матріархат, тому якщо самка буде відчувати себе господинею території, вона буде постійно бити самця, і може навіть закльовувати його до смерті.
5
Якщо так сталося, що ваш перший папужка - самочка, вам доведеться купувати нову клітку, селити туди самця і після того, як він повністю освоїться, переселяти до нього даму. Можна поставити обидві клітини поруч, щоб самочка могла спостерігати за самцем зі своєї клітки і звикала до нього поступово. У цьому випадку менше шансів на те, що папуги будуть битися.
6
Якщо ваш папуга привчений до вільних прогулянкам по кімнаті, можна поставити клітини поруч, щоб птахи разом гуляли. Поступово самка почне заходити в клітку до самця і є з його годівниці. Через деякий час залиште самку на ніч в клітці самця. Якщо все пройде добре, другу клітину можна буде прибрати.
7
Якщо ваш папуга занадто довго жив один, процес звикання може затягнутися. Приберіть з клітки дзеркальце і іграшки, щоб птахи зосередилися один на одному.
8
Уважно стежте, як птахи обживаються в одній клітці, як вони з'ясовують стосунки, ділять їжу. Постарайтеся організувати вселення нової пташки на такий час, щоб ви були вдома якомога частіше і не залишали папуг без нагляду надовго. Темперамент у птахів різний, сварка може спалахнути у вашу відсутність і перерости в серйозну бійку.
9
Якщо птахи сваряться, відразу розділіть їх по різних клітинам. Через одну два тижні спробуйте знову помістити папуг разом. На жаль, буває, що папужки, як і люди, не сходяться характерами. У цьому випадку одну птицю з пари доведеться замінити. Найкраще утворюються пари в великій зграї. У цьому випадку птахи мають можливість підібрати партнера по собі.
10
Якщо ви помітили, що стосунки склалися: самець доглядає за самкою, годує і чистить їй пір'їнки, можна вивісити гніздування. Зазвичай спаровування дрібних папужок триває з квітня по жовтень.