Як заливати гіпс у форму. Як зробити форму для відливання фігури з гіпсу.

Фігури з гіпсу дуже ефектно виглядають і довговічні, за допомогою цього матеріалу можна зберегти назавжди дитячі вироби з пластиліну або прикрасити будинок. Зробити гіпсову фігуру ви зможете самостійно, особливо, якщо у вас вже є форма для заливки.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - мастило;
  • - гіпсовий розчин;
  • - кисть;
  • - правільце або вилка;
  • - цикля.
Інструкція
1
Перед відливанням фігури з гіпсу очистіть форму і покрийте її поверхню мастилом - маслом або вазеліном. Мастило краще застосовувати рідку, наносити її легше і при цьому вона дозволить краще зберегти орнамент і дрібні деталі. Глиняну форму злегка окропити водою, щоб вона пом'якшала - занадто суха поверхня швидко витягне з гіпсу воду і дістати готовий виріб після висихання буде складніше.
2
Приготуйте гіпсовий розчин згідно рекомендації на упаковці. Постарайтеся приготувати стільки суміші, щоб заповнити повністю всю форму і при цьому не отримати відходів.
3
Заповніть форму розчином приблизно на одну третину. Дуже важливо, щоб гіпс заповнив всі поглиблення, для цього потрясите форму, або змащуйте важливі місця за допомогою щетинистою кисті. Постарайтеся, щоб всі бульбашки повітря піднялися наверх.
4
Щоб рівномірно нанести розчин на всю внутрішню поверхню форми, нахиляйте її в різні боки. Можна також дути на гіпс, одночасно струшуючи конструкцію.
5
Коли гіпсова суміш трохи схопиться, надайте їй зсередини шорсткість, для цього наскрібши її яким-небудь сталевим інструментом (наприклад, вилкою або цикль із зубами у формі «ластівчин хвіст»).
6
Щоб додати міцність гіпсової фігурі, армована її сталевою арматурою або мокрою лучиною, пеньком, клоччям та іншими матеріалами, що опинилися під рукою. Утопите їх в налитому розчині і швидко заповніть форму залишилися гіпсом (краще, якщо він буде більш густим).
7
Зверніть увагу, заливати другий шар суміші слід тоді, коли перший шар лише почав схоплюватися, але ще не застиг. Гіпс сохне дуже швидко, тому на всю операцію у вас є лише кілька хвилин.
8
Разравняйте гіпс і зніміть надлишки цикль або правільцем (строганой рейкою). Залиште форму на деякий час для застигання, потім витягніть готовий виріб.