Як захистити себе від вітрянки.

Вітряна віспа - це одне з найбільш заразних захворювань. Воно передається повітряно-краплинним шляхом, тобто потрапляє в організм через слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Тому при контакті з хворим захистити себе від вітрянки вкрай проблематично. Однак імовірність не заразитися все ж існує, якщо вжити комплекс заходів.
Вам знадобиться
  • - карантин;
  • - ін'єкція антитіл;
  • - вакцинація.
Інструкція
1
Найнадійніший спосіб профілактики вітряної віспи - це, звичайно, виключення контактів з хворим. Однак це проблематично, оскільки вітрянка заразна ще за день до появи висипу, тобто в той момент, коли поки що не виявлено. Якщо вам пощастило, і ви не спілкувалися з хворим під час інкубаційного періоду, врахуйте, що через 5 днів після зникнення висипань він все ще заразний. Саме протягом цього періоду лікарі наказують дотримуватися карантин. Більш того, навіть після цього треба дуже ретельно провітрити приміщення, в якому знаходився хворий на вітрянку, і провести вологе прибирання: вірус може зберегтися в повітрі і на різних поверхнях.
2
Ще один спосіб запобігти захворюванню - зробити ін'єкцію антитіл до вірусу varicella zoster (саме він викликає вітряну віспу). Це доцільно у випадку, якщо ви бачилися з хворою людиною. Звичайно, вважається, що перенести вітрянку не так вже страшно. Але в деяких випадках зараження необхідно уникнути, наприклад, під час вагітності. Тому слід порадитися з лікарем щодо доцільності уколу з антитілами.
3
Також убезпечити себе і свою дитину від вітряної віспи можна, зробивши щеплення. Вакцина являє собою живий вірус, але досить ослаблений. На нього реагує імунна система організму, виробляючи антитіла, які захищатимуть від зараження вітрянкою надалі.
4
Фахівці радять починати вакцинацію у віці одного року і повторювати ще раз, через 3-4 роки. Щеплення можна ставити і більш старшим дітям, а також дорослим, якщо вони не хворіли на вітрянку. У цих випадках теж потрібні дві дози, які вводяться через 4-8 тижнів. Ін'єкція захищає не тільки від вітряної віспи, а й від оперізуючого лишаю, так як він викликається тим же вірусом. Дуже рідко щеплені від вітрянки люди все ж заражаються цією хворобою. Але вона протікає в слабкій формі.
Одним з гострих вірусних захворювань є вітряна віспа. Воно неймовірно заразне, передається повітряно-краплинним шляхом і характеризується висипом, підвищенням температури тіла і гарячковим станом. В дитинстві вітрянкою хворіє практично кожна дитина, і проходить вона в основному без ускладнень. Хвора людина під час хвороби огороджується від контактів з оточуючими.
Інструкція
1
Інкубаційний період триває близько 20 днів, хворий стає заразним за 2-3 дні до появи пухирців на поверхні шкіри і аж до 7 днів після початку висипання. Симптомами є рясні висипання, які постійно сверблять, а також підвищена температура тіла. Іноді хворого лихоманить.
2
Вітрянкою практично неможливо захворіти, якщо вчасно було зроблено щеплення. Вакцинація забезпечує 90% захист від важкої і помірної інфекції і 80-90% захисту від легкої інфекції. У рідкісних випадках вітряна віспа може виникнути після проходження вакцинації, проте тоді перебіг хвороби м'яке і з невеликими висипаннями.
3
Перше щеплення роблять у віці 12 місяців, другу - в 4-5 років. Хоча друге щеплення можна зробити і в 2 роки, так як між обома щепленнями повинно пройти не менше 3 місяців. Дорослим також можна робити вакцинацію від вітряної віспи. Тим більше, що зараз існує ослаблена жива вакцина, укол якої робиться одноразово.
4
Для профілактики вітрянки можна зробити укол антитіл вітряної віспи після контакту з хворою людиною. Запобігти зараженню можна, уникаючи спілкування з інфікованими людьми, особливо важливий цей момент для людини зі слабкою імунною системою. Вітряна віспа поширюється дуже швидко серед людей, що знаходяться в закритому приміщенні. В таких випадках практично неможливо запобігти розвитку вітрянки .
5
Бажаючим завести дитину жінкам, які не переболевшим раніше вітрянкою, лікарі рекомендують пройти перевірку імунітету, так як це захворювання вважається дуже небезпечним для вагітних. При зараженні на ранніх термінах вагітності існує великий ризик появи у майбутнього малюка вад розвитку. На пізніх термінах при зараженні ризик вад знижується, але ймовірно розвиток важкої форми захворювання у новонародженого і навіть ризик передчасних пологів.
6
Лікування вітрянки в основному проводиться будинки, направляється на запобігання ускладнень за рахунок попадання вторинної інфекції в пошкоджену шкіру. Вітрянка перестає бути заразною після того, як всі висипання покриються темної скоринкою.
Зверніть увагу
Вітрянкою можна захворіти лише один раз в житті, після одужання у людини виробляється імунітет. У дитячому віці вона переноситься набагато легше.
Корисна порада
Чесати висипання ні в якому разі не можна, так як бульбашки можуть лопнути, і тоді залишаться рубці. Крім того, у відкриту ранку може потрапити інфекція.