Як перейменувати розділ жорсткого диска.

Розділ жорсткого диска комп'ютера має два позначення, одне з яких в документації по операційним системам називають «міткою», а інше - «буквою». Перше з них звичайно є словом, яке призначене для того, щоб користувачу простіше було розрізняти віртуальні диски (розділи). Друге ж використовується системними і прикладними програмами. За замовчуванням буква призначається системою автоматично, а мітка тому залишається порожньою, поки користувач її не введе сам. Обидва цих позначення розділу можуть бути відредаговані користувачем комп'ютера.
Інструкція
1
Якщо змінити вимагається мітку тому, в ОС Windows найзручніше буде скористатися Провідником - запустите цей файл-менеджер за допомогою іконки «Комп'ютер» на робочому столі або пункту з такою ж назвою в головному меню системи.
2
Виділіть потрібний диск і натисніть клавішу F2 - Провідник включить режим редагування мітки. Цей режим можна активувати і з використанням пункту «Перейменувати» в контекстному меню, що викликається клацанням по іконці диска правою кнопкою миші. В меню є й пункт «Властивості» - якщо вибрати його, Провідник відкриє додаткове вікно з інформацією про розділ вінчестера. Перше ж поле у відкритій за замовчуванням вкладці цього вікна буде містити мітку тому, яку теж можна редагувати.
3
Змінивши текстове позначення розділу, натисніть клавішу Enter. Нова мітка буде зафіксована, а режим редагування вимкнений.
4
При необхідності змінити НЕ мітку тому, а його букву, зробити це через Провідник не вийде. Доведеться використовувати інший компонент ОС, для виклику якого в контекстне меню іконки «Комп'ютер» поміщений пункт «Управління» - клікніть цей ярлик і виберіть потрібний пункт.
5
В лівій колонці вікна знайдіть рядок «Управління дисками» - вона поміщена в розділ «Сховище». Після клацання по цьому рядку в середній колонці з'явиться перелік всіх віртуальних і фізичних дисків в графічному і текстовому варіантах. Знайдіть потрібний вам розділ в таблиці або графічної схемою і клікніть правою кнопкою миші - потрібний пункт в контекстному меню називається «Змінити букву диска або шлях до диска».
6
Натисніть кнопку «Змінити» в віконці, а в наступному вікні виберіть незайняту літеру в випадаючому списку. Потім клікніть кнопки OK в обох вікнах і закрийте компонент управління системою. На цьому процедура зміни букви диска буде завершена.
У більшості випадків користувачі воліють надати деяку індивідуальність видимим в системі жорстким дискам, привласнюючи їм мітки. В інших же випадках може знадобитися змінити букву диска.
Інструкція
1
Змінити назву жорсткого диска, під яким він відображається в системі Windows, дуже легко - достатньо просто відкрити "Мій комп'ютер", клікнути правою клавішею по потрібному диску, вибрати пункт "перейменувати" і ввести нову назву диска.
2
Якщо ви хочете змінити букву диска, то вам буде потрібно через "Панель управління" зайти в "Адміністрування", де вибрати "Управління комп'ютером", а потім - "Управління дисками". У вікні,, вибравши будь-який з представлених фізичних дисків в системі, можна перепризначити його букву.