Як зняти радіатор з чіпсета. Як дізнатися проіндексованості станиць пошукачем.

Радіатор розсіює тепло, яке виділяється під час роботи чіпа. При експлуатації електронних пристроїв часто виникають ситуації, в яких штатного охолодження виявляється недостатньо. Особливо важливо забезпечити хороший відвід тепла для «розігнаних» чіпів, що працюють з частотами вище номінальних.
Вам знадобиться
  • - викрутка
  • - фен для волосся
  • - пластикова лінійка
Інструкція
1
Огляньте радіатор і його кріплення до плати. Найчастіше зустрічається кріплення за допомогою пластикових пістонів або засувок. Так само можна зустріти кріплення за допомогою притискної скоби. Це найкращий варіант кріплення радіатора, він забезпечує сильний рівномірний притиск і легкість демонтажу. У дешевих пристроях система охолодження приклеюється до чіпу спеціальним термоклеем. Демонтувати таку конструкцію складніше за все, до того ж термоклей володіє посередньою теплопровідністю.
2
Для демонтажу радіатора, встановленого на чіпі за допомогою засувок, потрібно доступ до зворотної сторони плати. Необхідно витягти плату з корпусу комп'ютера. Потім акуратно стисніть вусики пістона і натисніть на його кінчик. Пістон повинен вийти з отвору в платі. Аналогічну операцію необхідно повторити з рештою засувками. Після вилучення всіх пістонів радіатор без зусиль від'єднається від чіпа. Якщо цього не сталося, спробуйте акуратно повернути радіатор навколо осі. Загусла термопаста може досить міцно утримувати систему охолодження.
3
Для демонтажу радіатора, закріпленого за допомогою притискної скоби, використовуйте викрутку або інший підручний інструмент. Завдання полягає в тому, щоб відігнути скобу, і вивести її із зачеплення з кріпильним пристроєм на платі. Зняття скоби може зажадати значних фізичних зусиль. При цьому не пошкодите плату зіскочила викруткою.
4
Демонтаж радіаторів, встановлених на термоклей - достатньо ризикована операція. Великий шанс пошкодити чіп. Тому до демонтажу слід вдаватися тільки в тому випадку, якщо без нього обійтися неможливо. Щоб розм'якшити термоклей, його потрібно нагріти. Найкраще це робити звичайним побутовим феном на середній потужності. Врахуйте, що перегрів може привести до незворотного пошкодження чіпа.
5
Після нагріву підчепите радіатор заточеною пластикової лінійкою. Дійте дуже акуратно, поступово розхитуючи систему охолодження. Якщо тиснути занадто сильно, можна відколоти шматок чіпа, і тоді вже ніякий радіатор йому не буде потрібно.