Як встановити драйвер SATA на ноутбук. установка драйверів на нетбук без дисковода.

Під час установки порівняно старих операційних систем на мобільні комп'ютери можуть виникнути проблеми з визначенням жорстких дисків. Для виправлення даних неполадок необхідно встановити додаткові драйвери .
Вам знадобиться
  • - DVD-диск;
  • - Ultra ISO.
Інструкція
1
Найкращий варіант - включити потрібні драйвери в комплект настановних файлів. Для початку відвідайте офіційний сайт розробників вашого мобільного комп'ютера. Знайдіть і скачайте SATA-драйвери для жорсткого диска. Розпакуйте файли з завантаженого архіву.
2
Тепер знайдіть образ установочного диска ОС Windows XP. Якщо у вас в розпорядженні вже є такий диск, то скачайте і встановіть програму Ultra ISO. З її допомогою створіть віртуальний образ даного DVD-диска.
3
За допомогою все тієї ж програми змініть вміст отриманого образу. Створіть в його кореневому каталозі окрему папку. Використовуйте тільки латинські літери при виборі назви для даного каталогу. Скопіюйте в цю папку файли, необхідні для визначення жорсткого диска під час установки операційної системи.
4
Отриманий відредагований образ запишіть на нову болванку. Для цього скористайтеся програмою ISO File Burning. Запустіть її, виберіть потрібний DVD-привід, вкажіть швидкість запису. Натисніть кнопку «Файл ISO» і виберіть відредагований ISO-образ інсталяційного диска.
5
Натисніть кнопку «Записати ISO» і почекайте, поки програма виконає необхідні дії. Тепер вставте отриманий диск в DVD-привід мобільного комп'ютера. Увімкніть ноутбук і утримуйте клавішу F8.
6
Виберіть пункт Internal DVD-Rom після появи вікна швидкої зміни завантажувального пристрою. Після завершення підготовки настановних файлів системи з'явиться повідомлення про те, що жорсткі диски не знайдені. Натисніть кнопку F2 або іншу вказану клавішу. Вкажіть папку на диску, в яку ви скопіювали драйвери.
7
Дочекайтеся установки вибраних файлів і визначення вінчестера. Продовжіть інсталяцію операційної системи в штатному режимі.
За установку жорсткого диска в сервісному центрі доведеться заплатити певну суму грошей. До того ж тягнути з собою системний блок - заняття теж не дуже-то приємне. Набагато простіше встановити жорсткий диск будинку. Навіть якщо ви поняття не маєте про архітектуру комп'ютера, вам все одно під силу впоратися з таким завданням. Тим більше, одного разу виконавши подібну процедуру, ви придбаєте необхідний досвід і зможете при необхідності допомогти іншим.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - SATA-кабель;
  • - жорсткий диск SATA.
Інструкція
1
Подальші дії будуть описувати процедуру установки жорсткого диска з інтерфейсом SATA, оскільки саме такі жорсткі диски найбільш поширені зараз. Для початку вам потрібно відключити комп'ютер від харчування. Також відключіть від нього інші компоненти. Потім відкрутите кріпильні гвинти і зніміть кришку системного блоку. Для зручності покладіть системний блок на бік.
2
Тепер уважно вивчіть системну плату. Вам необхідно знайти SATA-інтерфейси. Їх може бути декілька. Біля них так і написано SATA. Дуже часто ці роз'єми розташовані в нижній правій частині материнської плати. Якщо у вас є схема до вашої платі, то можете спочатку знайти їх з її допомогою. Коли ви їх знайдете, вставте SATA-кабель в цей інтерфейс.
3
Після цього встановіть жорсткий диск у вільний відсік системного блоку. Прикрутите вінчестер до корпусу комп'ютера. Для цього використовуйте кріпильні гвинти, які повинні йти в комплекті до жорсткого диска. Якщо у вас їх немає, то їх можна придбати окремо.
4
Після того як жорсткий диск буде встановлений в відсік, підключіть до нього другий кінець SATA-кабеля. Тепер вам слід підключити до жорсткого диска харчування. Серед проводів, які йдуть від блоку живлення, повинен бути провід, на торці роз'єму якого написано SATA. Саме його й треба підключити до вашого вінчестера.
5
Доки не закривайте кришку системного блоку. Підключіть до нього монітор і мишку. Увімкніть комп'ютер. Дочекайтеся завантаження операційної системи. Після цього зайдіть в «Мій комп'ютер». Тепер там повинен відображатися ще один жорсткий диск.
6
Якщо все пройшло нормально, і система розпізнала пристрій, то можете закривати кришку системного блоку і підключати інші пристрої. Але якщо нового жорсткого диска не з'явилося, то швидше за все ви не повністю вставили один з шнурів. Рекомендується ще раз перевірити ще раз контакти.