Як відновити права на машину. Як отримати права на трактор.

Втрата водійських прав - неприємна ситуація. Не має великого значення, яким способом ви позбулися старого посвідчення: втратили його самі, або його у вас вкрали. Головне - це відновити водійські права на керування автомобілем, і зробити це якомога швидше. Розглянемо, які дії необхідно зробити для відновлення водійського посвідчення при втраті.
Вам знадобиться
  • 1. Заява
  • 2. Паспорт або інший документ, що засвідчує особу
  • 3. Документ, що підтверджує реєстрацію кандидата у водії за місцем проживання або за місцем перебування (за наявності реєстрації)
  • 4. Медичну довідку (форма 083/У-89)
  • 5. Документ про проходження навчання
  • 6. Пояснення по факту втрати водійського посвідчення, або постанова ОВС у разі його розкрадання
Інструкція
1
При виявленні пропажі водійського посвідчення, спробуйте знайти його власними силами, добре огляньте місце, де зазвичай зберігаються ваші права , пошукайте в машині, згадайте, де ви були і що робили. У разі якщо ваші права вкрали, то зверніться у відділення поліції за місцем проживання з відповідною заявою. Якщо пошуки водійських прав не мали результату, зверніться в ГИБДД для отримання нового посвідчення.
2
Швидше за все, відновити втрачене посвідчення в той же день не вдасться. Вам буде видано тимчасовий дозвіл на строк до 2-х місяців, тому надані вами документи будуть перевірятися.
3
Відновлення водійських прав можна виконати далеко не в будь-якому відділенні ГИБДД. Розглянемо кілька варіантів: 1. Якщо ви проживаєте за місцем реєстрації, то звернетеся у відділення ГИБДД, що знаходиться у вашому суб'єкті РФ.2. Якщо ви проживаєте в іншому регіоні, то для відновлення водійських прав вам буде потрібно тимчасова реєстрація. Якщо її немає, то доведеться їхати в той регіон, де ви пропісани.3. Якщо у вас зовсім немає прописки, то поміняти права ви можете в будь-якому відділенні ГИБДД РФ.
4
У ГИБДД ви надаєте пакет документів (він перерахований в поле "Вам знадобиться"), необхідний для відновлення ваших прав. Зупинимося на деяких з ніх.1. Заяву. У ньому необхідно вказати, що ви просите видати посвідчення водія замість загубленого/похіщенного.2. Медична довідка встановленого зразка. Вона повинна бути діючою, а це означає, до кінця її строку дії може бути як один рік, так і один день.3. Документ про проходження навчання. Єдина ситуація, в якій вам знадобиться водійська картка - це відновлення прав після втрати/крадіжки. Якщо ви міняєте водійське посвідчення, то документ про проходження навчання пред'являти не обов'язково. Після того, як всі документи подані вами в ГИБДД, залишається дочекатися видачі нового водійського посвідчення.
Зверніть увагу
При заміні водійських прав кваліфікаційні іспити здавати не потрібно. Термін їх дії залишиться колишнім, нове водійське посвідчення буде відрізнятися від старого лише словом «Дублікат» у графі про особливі відмітках.