Як побудувати відкритий урок.

Відкритий урок - це урок, на якому крім вчителя та учнів присутні інші особи. Як правило, ними бувають представники керівництва даного навчального закладу, перевіряючі з органів освіти, інші вчителі або батьки учнів. Такі заняття дають можливість оцінити кваліфікацію вчителя, зрозуміти, наскільки успішно діти засвоюють навчальний матеріал.
Інструкція
1
Почніть відкритий урок з невеликою вступної частини. Слід врахувати, що присутність сторонніх може сковувати, бентежити дітей, тому необхідно спокійно і впевнено розповісти школярам про тему майбутнього уроку, про те, що планується зробити. Зараз ваше завдання полягає в тому, щоб хлопці вели себе точно так само, як на будь-якому іншому його уроці і не соромилися відповідати.
2
На другому етапі коротенько перевірте, як засвоєна попередня тема. Способів дуже багато. Найнадійніший для вчителя варіант - опитати сильних, добре успішних учнів, який свідомо дадуть відповідь на високу оцінку, не підведуть педагога. Але треба, звичайно ж, врахувати, що ця «маленька хитрість» добре відома і колегам, і перевіряючим. Тому поряд з такою перевіркою, слід влаштувати щось на кшталт «бліц-опитування» або дати учням коротке тестове завдання.
3
Третій етап - основний. Він включає в себе вивчення нової теми. Тут постарайтеся «подати» себе з кращого боку. Пояснення повинні бути чіткими, зрозумілими і цікавими. Звичайно, багато залежить від специфіки предмета. Якщо йде, наприклад, урок історії, педагогу слід активно залучати дітей до дискусії. Дуже добре, вигідно виглядає, коли учні разом з учителем міркують: а як могли розвиватися події в тому чи іншому випадку, а що було б, якби такий-то діяч вчинив інакше? Такі вправи дуже корисні для розвитку логічного мислення.
4
Для відкритого уроку приготуйте наочний матеріал, так отримана інформація легше засвоюється дітьми.
5
Четвертий етап - заключний, коли вчитель роздає дітям домашнє завдання і підводить короткі підсумки уроку. Якщо хтось із школярів відповідав не кращим чином, на це слід вказати, але в делікатній формі, не ущемляючи самолюбства дитини. Відповідно, треба похвалити тих, хто відзначився знаннями.