Як писати анотацію.

Анотація - це лаконічний опис, що допомагає мати уявлення про те, про що йде мова в основному матеріалі, про його мету і призначення. Її пишуть до дипломів, наукових статей і курсових робіт. Для написання анотації є державні стандарти.
Інструкція
1
Прочитайте матеріал. Це допоможе вам визначити його жанр, тип літератури, до якої він відноситься, відзначити основні моменти, які висвітлюють зміст і суть.
2
Пишіть інформативно. Ваша мета - якомога меншою кількістю слів донести до читача основну суть, але при цьому враховувати правила. Так, наприклад, анотація повинна бути не більше 500 символів з урахуванням пробілів для наукової статті, в межах однієї сторінки (близько 2000 символів з пробілами) до диплома і близько 1500 символів для книги.
3
Складіть план. Перед написанням анотації випишіть самі основні моменти, які яскраво розкривають тему, і з них виберіть самі основні. Також можна скористатися допомогою члена сім'ї або родича і коротко розповісти йому, про що йде мова у вашій роботі, і поцікавитися, наскільки ці думки конкретні.
4
висловлюватися просто. Навіть вузька спрямованість роботи повинна бути зрозуміла не фахівцеві в цій області. В анотації до такої статті краще вказати, до якої сфери відноситься те, про що ви пишете. Намагайтеся писати максимально просто і зрозуміло.
5
Вкажіть наступне: - галузь науки і область, до якої відноситься ваша робота; - чим вона відрізняється від інших робіт, наскільки точні дані, зазначені в ній і як давно проводилися дослідження, про які ви згадували (якщо такі мають місце ); - на яке коло читачів розрахована робота, чим вона корисна і примітна; - вкажіть на наявність додатків, ілюстрацій і схем до статті.
6
Використовуйте шаблонні звороти мови типу: - дана стаття зацікавить ... - освячує такі важливі проблеми, як ... - автором вказані наукові дослідження ...
7
Підберіть такі слова, які б змусили читача не просто обмежитися анотацією, а прочитати всю вашу роботу.
8
Відмовтеся від цитат. В крайньому випадку, можна зробити дуже змістовні цитати, але краще опустити їх. Теж стосується загальновідомих фактів і виразів типу «великий російський поет» або «знаменитий у всьому світі вчений» і так далі.
9
Правильно оформіть анотацію . Вкажіть ім'я автора, його приналежність до навчального закладу або організації та рік написання роботи.