Як зробити орігамі вертоліт. орігамі вертольоти з паперу.

Японське мистецтво орігамі давно прижилося в Росії. Цій техніці присвячено безліч книг, існують спеціалізовані ресурси, в інтернеті можна знайти і відео по збірці різних моделей.
Інструкція
1
Вважається, що даний орігамі має бути складено без використання ножиць і яких-небудь інших інструментів. Але існує вид орігамі, в процесі виготовлення якого допускається розрізання паперу, застосування якихось додаткових пристосувань. Таке орігамі називається «кірігамі». Запропонована модель паперового вертольота зібрана саме в цій техніці.
2
Візьміть аркуш паперу, відміряйте смужку 15 * 2 см і рівно її відріжте. Обабіч смужки па відстані о, 5 см від краю і до 7 см в довжину накресліть дві лінії. Залишаючи відступ приблизно 0,5 см, проведіть ще одну лінію посередині, але на іншій половині смужки. Загніть краю смужки по обидва боки деталі в тій частині, де проведені дві лінії.
3
Тепер візьміть ніж для паперу і проведіть їм по позначці в середині. Зігніть отримані деталі в різні боки - це пропелер. У нижній частині фігури причепіть скріпку - вона потрібна для розподілу ваги в польоті. Тепер візьміть фігуру за скріпку пальцями, і поворотним рухом руки запустите вгору.
4
Якщо ви впоралися з цією простою моделлю, складіть варіант поскладніше. Візьміть прямокутний аркуш паперу, згорніть його посередині уздовж, потім розгорніть. Або знайдіть середину за допомогою лінійки і олівця. Складіть краї паперу до середини - з них має вийти трикутник.
5
Потім візьміть краю трикутника і згорніть їх до середини ще раз. Загніть гострий кут вниз до протилежного краю паперу. З правого боку трикутника загорніть смужку 0,5 см наліво, а з лівого боку 0,5 см направо. Отриманий куточок загорніть наверх.
6
Зігніть фігуру навпіл і відігніть крила. Куточок підніміть вгору - на нього необхідно причепити пропелер. Для цього відріжте невелику смужку паперу, зігніть її навпіл. В середині проколіть отвір і закріпіть пропелер на куточок. В результаті повинна вийти така модель:
Корисна порада
Не зневіряйтеся, якщо ви не змогли зібрати потрібну фігуру з першого разу, уважно прочитайте інструкції ще раз - у вас все повинно вийти правильно.