Як виростити з насіння сосну. Як Праст сосну з семячку.

Якщо ви хочете посадити на своїй ділянці сосну, можна придбати саджанець в розпліднику або просто викопати в найближчому лісі. Але набагато цікавіше виростити деревце самому, з насінини. Воно досить невибаглива, росте швидко і не вимагає особливого догляду. А при бажанні можна посадити цілий сосновий бір.
Вам знадобиться
  • - соснові шишки;
  • - ящик з отворами;
  • - земля і торф;
  • - марганцівка;
  • - добрива .
Інструкція
1
Ранньою весною або восени знайдіть в лісі декілька соснових шишок. Їх досить багато на відкритих ділянках. Головне - зібрати шишки до настання тепла, щоб вони не встигли розпушити.
2
Будинки гарненько просушіть зібраний матеріал. Краще покладіть його на батарею або грубку, якщо вона є. Коли шишки відкриються, потрясіть їх і зберіть насіння на папірець.
3
Підготуйте пластмасовий або дерев'яний ящик. У ньому мають бути отвори, щоб могла стікати зайва вода. Заповніть ємність землею, змішаної з торфом. Останній запобіжить зараження саджанців грибковими захворюваннями. Зверху насипте насіння, а потім злегка розпушіть грунт.
4
Поставте ящик в місце, де його будуть висвітлювати сонячні промені. Найкраще - на підвіконня: там багато світла, а сосна його любить. Зволожите грунт. Коли з'являться паростки, поливайте їх кожен день. Але не перестарайтеся, щоб саджанці не здивуватися фітофтора.
5
Для захисту від грибка можна поливати слабким розчином марганцівки, але тоді зростання сповільниться. Використовуйте готові підгодівлі для добрива рослин. Через 5 місяців сосонки зміцніють, їх стовбури одеревенеют. Залиште їх на зиму рости в ящику, але не створюйте тепличних умов.
6
Навесні пересадите сіянці в землю. Робіть це акуратно, дбайливо розділяючи тонкі корінці при виїмці з ящика. Садіть на відстані 12-15 см один від одного, неглибоко. Зверху замульчуйте тирсою, щоб бур'яни не заважали розвитку сосен. Періодично поливайте і прополювати, підгодовуйте молоді деревця. Через 3 роки вони підростуть до 60 см у висоту. Тепер їх можна пересадити на постійне місце. Найкраще висаджувати разом із земляною грудкою. От і все, тепер вирощені вами сосни будуть радувати протягом багатьох років.