Як розвинути апетит у дитини.

Для нормального росту і розвитку дитини необхідно щоденне надходження різних речовин. Основним їх джерелом є їжа, і тільки незначна частина синтезується в кишечнику. Але як змусити малюка є, якщо у нього немає апетиту . Для цього варто з'ясувати причину, яка може бути в авітамінозі, нервових розладах та інших патологічних станах організму.
Інструкція
1
Якщо малюк відмовляється від їжі - здайте аналіз крові на гемоглобін. Його зниження є однією з причин відсутності апетиту у дитини. У разі підтвердження діагнозу виконуйте призначення лікаря, а в меню крихти додайте продукти, багаті залізом і вітаміном С, а саме печінка, м'ясо, яйця, яблука, моркву зі сметаною, морквяний і морквяно-яблучний сік, капусту. Для дітей тільки на грудному вигодовуванні скоректуйте свій раціон і щодня давайте грудничку свіжий яблучний сік.
2
Для підвищення гемоглобіну і апетиту гуляйте з дитиною до і після обіду, причому перед виходом на вулицю не годуєте малюка, а під час прогулянки не давайте ніяких соків або перекусів: печива, булочок і пиріжків. Свіже повітря сприятливо діє не тільки на кров, але і на нервову систему, розлад якої також може бути причиною зниженого апетиту у дитини.
3
Для підвищення апетиту загартовуйте малюка водою, а ще краще віддайте його на плавання. Цей вид спорту добре впливає на нервову систему, посилює кровообіг, підвищує стійкість організму до несприятливих погодних факторів, а енергетичні витрати збільшують потребу в їжі. Малорухливі малюки їдять значно менше і розвиваються фізично повільніше.
4
Не змушуйте малюка є, нехай навіть саму корисну їжу, а внесіть в його раціон щось нове, з захопливою запахом і виглядом. Нерідко відсутність апетиту у дитини пов'язано з перенасиченням організму тими чи іншими речовинами з певним хімічним складом, тобто вуглеводами, жирами, білками, рідше вітамінами і солями. В таких випадках апетит стає виборчим. Крім цього кожне блюдо робіть цікавим у вигляді нехитрого мультяшного персонажа або звичайного звіра. Фантазуйте в міру своїх здібностей.
5
В літній час не наполягайте на прийомі їжі, або скоротіть порцію і зробіть їжу більш легкою. Підвищення температури зовнішнього середовища часто знижує бажання що-небудь є. Включіть в раціон продукти, що збуджують апетит: солоні огірки (невелика кількість), сік лимона і інші кислі напої та фрукти. Давайте їх за півгодини до їжі.
6
Для підтримки нормального апетиту у дитини зберігайте в будинку сприятливу і доброзичливу обстановку. Страх, гнів, злість, невдоволення та інші негативні емоції можуть викликати відразу до їжі.