Як розповісти дитині, що таке дружба.

«Не май сто рублів, а май сто друзів!» - Ця приказка склалася ще за часів, коли вказана сума була дуже значною. Зрозуміло, справжню дружбу не купиш ні за які гроші, проте приказка зайвий раз підкреслювала: друзями треба дорожити! Коли дитина підростає, начіает впевнено говорити, грати з іншими дітьми, він вибирає собі перших друзів. Звичайно, мамі і татові хочеться, щоб їх малюк спілкувався з хорошими, добрими, вихованими дітлахами.
Інструкція
1
Пам'ятайте: всьому свій час. Дворічна дитина, навіть охоче граючи з іншими дітьми в пісочниці, не розглядатиме когось із них в якості потенційного друга або подруги - він ще замалий для цього. Відповідно, безглуздими будуть поради батьків: «Ти б подружився з Петриком, він такий вихований і спокійний!» Або «Дружи з Дашенькой, така славна дівчинка!» Малюк просто не зрозуміє, чого від нього хочуть. Але розповідати йому про дружбу треба обов'язково!
2
Читайте казки і дитячі віршики, дивіться мультфільми з дитиною, в яких говориться про дружбу. Це потрібно для того, щоб в голові малюка виникла чітка думка: Дружба - це добре! Нехай він запам'ятає це слово і при одному його згадуванні отримуватиме позитивні емоції, адже це дуже важливо.
3
Трирічний малюк вже може більш-менш чітко визначитися: з ким йому хочеться дружити, а з ким - ні. На цьому етапі проявите делікатність і терпіння, пам'ятаючи, що логіка дорослого і дитини - зовсім різні речі. Наприклад, виникла така ситуація: ваш малюк не хоче дружити з хорошим, добрим хлопчиком, бо у того дефект зовнішності. І з дитячою безпосередністю відповідає на питання «Чому ти з ним не дружиш?» - «Потім що він негарний!»
4
М'яко, але наполегливо переконайте малюка, що душевні якості ніяк не пов'язані із зовнішністю. Тут допоможе якась повчальна казка (на кшталт «гидкого каченяти»), притча або історія з життя.
5
Коли дитина стане ще трохи старше, обов'язково поясніть йому, в чому цінність справжньої дружби. Завдання батьків - вселити своєму нащадкові, що одного треба допомагати, ділитися з ним, утримувати від нехороших вчинків. Не вимагаючи нічого натомість, чи не задаючись питанням: «А що я буду з цього мати?». Тоді й друг надходитиме з ним точно так же.
Добрий і турботливий дитина - це гордість батьків. Виховати малюка добрим і уважним по відношенню до інших людей цілком можливо, але робити це потрібно з самого раннього дитинства.
Інструкція
1
Пояснюйте малюкові, чому одні вчинки хороші, а інші погані. Проведіть бесіду на тему доброти, дружби і співчуття. Розкажіть йому, що бувають добрі і злі люди і що добрим бути набагато приємніше. Але пам'ятайте, що всі бесіди будуть марними без особистого прикладу батьків. Малюк повинен бачити, що ви дбаєте один про одного, щиро співчуваєте постраждалим та в міру своїх можливостей намагаєтеся їм допомогти.
2
Читайте дитині повчальні розповіді, вірші і казки, де головний герой робить гарні вчинки і захищає слабких, добро завжди перемагає, а лиходії покарані. Дивіться з малюком старі радянські мультфільми, які наочно розкривають теми дружби і доброти.
3
Спілкування з домашніми тваринами дуже благотворно впливає на виховання та розвиток у дітей позитивних якостей характеру. Коли малюк підросте, довірте йому догляд за улюбленцем. Крім доброти і дружби, турбота про домашнього вихованця допоможе сформувати у дитини почуття відповідальності та співчуття. Якщо житлові умови не дозволяють вам утримувати вдома тварин, сходіть з дитиною до притулку, де живуть бездомні собаки і кішки і візьміть шефство над одним з вихованців.
4
Обов'язково похваліть малюка за хороший вчинок або надану допомогу іншим людям. Погані дії теж не випускайте з уваги, обов'язково скажіть дитині, що ви засмучені таким його поведінкою і поясніть, чому так робити не можна.
5
Частіше обіймайте і цілуйте своїх дітей, їм необхідно відчувати ласку, любов і турботу своїх батьків. Дитина повинна бути впевнена, що мама і тато в разі потреби завжди прийдуть їм на допомогу. В сім'ях, де цінується добре ставлення один до одного, діти рідше виростають злими і агресивними. Тому, якщо ви хочете виховати гарного і доброго дитини, самі не скупіться на позитивні вчинки і емоції!