Як включити службу шифрування.

Функція шифрування даних на диску в різних версіях операційної системи Windows включається по різному. Але, будучи штатної службою OC, служба шифрування не має на увазі залучення додаткових програм.
Інструкція
1
В операційній системі Windows версії XP служба шифрування за замовчуванням не підлягає спеціальному включенню, оскільки вона запускається одночасно із завантаженням самої OC. Для здійснення процедури шифрування вибраної папки або файлу викличте контекстне меню вибраного файлу кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості». Перейдіть на вкладку «Загальні» діалогового вікна і скористайтеся кнопкою «Інші». Застосуйте прапорець на полі «Шифрувати вміст для захисту даних» і авторизуйтесь застосування зроблених змін, натиснувши кнопку OK (для Windows XP).
2
Викличте головне системне меню OS Windows версії 7 для виконання операції включення шифрування диска операційної системи із застосуванням утиліти BitLocker n перейдіть в пункт "Панель управління». Розкрийте розділ «Система і безпека» і розгорніть вузол «Шифрування диска BitLocker».
3
Скористайтеся командою «Включити BitLocker» в новому діалоговому вікні для диска, що містить системні файли, і дочекайтеся завершення сканування томи для визначення необхідності ініціалізації модуля TMP. Виконайте рекомендації майстра конфігурації шифрування даних з підключення необхідного модуля і дочекайтеся закінчення перезавантаження системи і появи повідомлення про ініціалізації служби безпеки для модуля TPM.
4
Вкажіть бажаний метод збереження ключа безпеки в наступному діалоговому вікні майстра: - на знімному USB-носії; - в обраному файлі; - в друкованому вигляді (потрібне підключення принтера) Підтвердіть свій вибір натисненням кнопки «Далі».
5
Застосуйте прапорець в рядку «Запустити перевірку системи BitLocker» у черговому діалоговому вікні майстра і авторизуйтесь виконання дії, натиснувши кнопку «Продовжити». Підтвердіть застосування зроблених змін натисканням кнопки «Перезавантажити зараз» і проконтролюйте здійснення операції шифрування в рядку стану (для Windows 7).
У складі ОС Windows 7 є системне додаток BitLocker, яке призначене для шифрування дисків в цілому. На жаль, доступно воно тільки в «старших» версіях цієї системи - «Максимальна» і «Корпоративна». Але і в інших випадках ОС є можливість шифрувати окремі файли і папки. Вона реалізована за допомогою шифрувальної надбудови EFS над основною файловою системою NTFS.
Вам знадобиться
  • ОС Windows 7.
Інструкція
1
Включити опцію шифрування окремого файлу або всіх об'єктів в будь-якому каталозі простіше всього через стандартний менеджер файлів Windows - «Провідник». Відкрийте його подвійним клацанням по ярлику «Комп'ютер» на робочому столі або вибором в головному меню ОС пункту з такою ж назвою.
2
У вікні цієї програми перейдіть до каталогу, який містить файл, шифрування якого потрібно включити. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і під сплив меню активуйте пункт «Властивості».
3
Вкладка «Загальні» вікна властивостей файлу в своїй нижній частині містить кнопку «Інші» - натисніть її. У новому вікні, яке в результаті відкриється, є секція «Атрибути стиснення і шифрування» з чекбоксів «Шифрувати вміст для захисту даних». Поставте відмітку в цьому полі і натисніть кнопку OK.
4
Натисніть OK і у вікні властивостей файлу, після чого на екрані з'явиться пояснення, що шифрування окремого файлу без застосування цієї операції до папки в цілому недостатньо ефективно. У вікні вам треба поставити позначку навпроти одного з двох варіантів - «Зашифрувати файл і містить його папку» або «Зашифрувати тільки файл». Зробіть вибір та натисніть кнопку OK.
5
Якщо який-небудь з шіфруемих файлів в цей момент заблокований від змін, ОС видасть відповідне повідомлення і запропонує або скасувати операцію, або пропустити цей об'єкт. Щоб не заплутатися, краще скасувати операцію, закрити програму, блокуючу файл, і повторити процедуру.
6
При першому шифруванні ОС запропонує вам створити резервну копію сертифіката та ключа шифрування - повідомлення про це спливає в області повідомлення панелі завдань (в треї). Клацніть по цьому повідомленню, і буде запущений «Майстер експорту сертифікатів». Дотримуйтесь його вказівок, а створений в результаті роботи файл краще зберігати окремо від комп'ютера - наприклад, на флешці.