Як виростити кімнатне дерево.

Кімнатні дерева користуються все більшою популярністю. До даного виду рослин можна віднести: пальми, кротон, аукубу, драцену, диффенбахию і багато інших. Фікус також вибирають для вирощування в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - держак рослини;
  • - спеціальний субстрат;
  • - ємність;
  • - добрива;
  • - вода.
Інструкція
1
Придбайте держак рослини в садовому центрі. Відросток повинен мати 2-3 вузла для хорошого розвитку. Зріз трохи підсушіть. Зробіть хрестоподібний невеликий розріз внизу держака.
2
Посадку проводите в невеликої ємності, підготувавши заздалегідь спеціальний субстрат. Для цього змішайте пісок, торф, перегній і листову землю в рівних пропорціях. Після висадки субстрат добре полийте. Ємність накрийте склом або поліетиленовою плівкою, створивши, таким чином, вологий мікроклімат. Держак висаджуйте під невеликим нахилом на один вузол, не засипаючи місце прикріплення аркуша.
3
Через 1-1,5 місяця рослина повністю вкорениться. Зараз саме час для пересадки фікуса на постійне місце. Забезпечте при цьому оптимальний температурний режим - 20-25 градусів.
4
Субстрат для посадки укорінених держака використовуйте той же. Ємність підберіть невелику, 8-12 см завглибшки. Молодий фікус пересаджуйте щорічно, поступово збільшуючи об'єм ємності в залежності від росту рослини.
5
Не забувайте про полив рослини. Фікус влаголюбів. У літній період поливайте рослину регулярно, 2-3 рази на тиждень, помірно. Пам'ятайте: надмірна вогкість грунту також шкідлива, як і нестача вологи. Декілька разів на тиждень листя фікуса оббризкуйте водою з пульверизатора.
6
В період інтенсивного росту рослина удобрюйте мінеральними і органічними розчинами, чергуючи їх. Таким чином ви забезпечите краще засвоєння поживних речовин. В якості органічного розчину використовуйте суміш пташиного посліду або коров'яку, розведеного в 20 разів з водою. Мінеральне добриво повинно містити фосфор, калій і азот. Придбати його можна в спеціалізованому магазині.
7
У профілактичних цілях (проти появи шкідників) обробляйте кімнатна дерево 1-2 рази на тиждень холодною водою або настоєм (відваром) фітоцідних рослин.