Як виготовити модель парусника. Як зробити кораблик з пінопласту своїми руками.

Зараз відроджується такий вид творчості, як виготовлення моделей суден у пляшках вигадливою форми. Можна зробити гарний вітрильник своїми руками. Такий сувенір не тільки послужить відмінним подарунком, а й прикрасить будь-який інтер'єр.
Вам знадобиться
 • - скляна пляшка;
 • - брусок дерева:
 • - брусок пінопласту;
 • - палички для суші;
 • - зубочистки ;
 • - фарба;
 • - лак;
 • - кисті;
 • - епоксидний клей;
 • - ніж;
 • - різак;
 • - поліефірна смола;
 • - нитка, скручена в кілька додавань.
Інструкція
1
Існує безліч способів виготовлення таких моделей, але один з них відрізняється простотою у виготовленні, доступністю і красою. Завдяки інструкції ви зможете створити модель парусника своїми руками. Це потребує часу і терпіння, але повірте, результат того вартий. На першому етапі виготовлення такого сувеніру як парусник в пляшці, необхідно підібрати відповідний для майбутнього корабля посудину. Наприклад, для спорудження таких моделей як кліпер, барк і т.д. візьміть посудину подовженої форми типу "штоф", а для таких моделей, як галеон або каравела більше підійде широка і "пузата" пляшка.
2
Модель, поміщена в пляшку, робиться точно так само як і інші мікропаруснікі, але існують окремі вимоги та вказівки. Для початку потрібно почати працювати над корпусом. Але перш за все вам необхідно перевірити, чи може він проникнути в пляшку. Пам'ятайте, що модель треба укласти в посудину разом з рангоутом, який повинен бути акуратно складний. Вам потрібно буде вирішити, чи робити корпус тільки по ватерлінії або весь цілком.
3
Для легкої зборки ви повинні зробити степси- подмачтовие пази. З їх допомогою ви швидко зберете деталі. Ширина паза повинна бути на півтора міліметра більше діаметра шпори щогли. Пази (СТЕПС) найзручніше робити різаком, або ножем з добре заточеним лезом і гострим кінцем. Залежно від обраної породи дерева цей процес буде різним: м'які породи, такі як липа, вільха або осика легше піддаються різанні. Якщо в якості заготовки для корпуса корабля ви вибрали шматок пінопласту, то також ножем можете надати йому потрібну форму. Після того, як ви зробили СТЕПС, пофарбуйте корпус в будь сподобалася вам колір. Після того, як фарба висохне, покрийте заготовку лаком, що додасть вітрильнику більш витончений вид.
4
Тепер слід почати виготовлення рангоуту. Рангоут - це частина судна, призначена для кріплення щогл і вітрил. Спочатку обережно виточите деталі рангоуту, потім просвердлите парні отвори в бушприті. Бушпрітом називається передня щогла парусника. Далі за допомогою штагів - так називаються канати, які утримують щогли від падіння назад - починайте закріплювати деталі. Кожен штаг прикріпіть так, щоб він кріпився одним кінцем до щогли, а іншим - до отворів в щоглі, закінчуючись на бушприті. Тимчасово прикріпіть кінці штагів на бушприті. Gрікреплять деталі потрібно не намертво, в іншому випадку ви не зможете їх «ухилити» для того, щоб просунути парусник в пляшку, після чого розправою його.
5
Підготуйте посудину, заливши туди поліефірну смолу. Встановіть модель в пляшку, крапнувши на поверхню смоли епоксидний клей. Звільнивши штаги, акуратно завалите в корму щогли. Зачекайте, поки висохне клей, потягніть за кінці штагів і закріпіть клеєм. Отдекоріровать пробкою закупорте посудину, зробіть красиву підставку для сувеніра.