Як ловити сорожку взимку.

Сорожка, або по-іншому плотва, вважається однією з найбільш звичайних риб, які населяють озера і річки. Її тіло вкрите сріблястою лускою, яка переливається на сонці всіма кольорами веселки, а плавники мають яскравий червоний окрас, схожий з червоноперкою. Сорога вельми невибаглива, здатна виживати навіть в морських затоках. А от як ловити плотву в зимову пору року, знає далеко не кожен початківець риболов.
Вам знадобиться
 • - зимова вудка;
 • - волосінь;
 • - грузило;
 • - кивок;
 • - мормишка;
 • - бур;
 • - шумівка;
 • - насадка.
Інструкція
1
З настанням холодів сорожка переміщається на глибину. Тримається риба поблизу ям, підводних обривів, поблизу русла і вирів. Через кілька днів після становлення льоду починається зимовий клювання плотви, ловиться вона впродовж всієї зими, але краще по першому і останньому льоду.
2
Вудилище для зимової ловлі плотви повинно бути зручне. Його ручка повинна комфортно лежати в руці, зроблена з пінопласту або пробки). Підберіть найтоншу оснастку, так як на вудку з грубою блешнею і товстої волосінню плотва просто не бере. Волосінь підійде 0,08 міліметрів, величина гачка може коливатися від №2 до №4, жало періодично підточуйте під час риболовлі.
3
Блешня підбирайте залежно від умов і глибини. При відсутності течій і в невеликих глибинах застосовуйте найдрібніші блешні. При трохи більшій глибині (4-5 метрів) використовуйте середні, при великій глибині - важкі. Форма блешні повинні нагадувати якийсь водний організм, колір залежить від освітленості. В темну і похмуру погоду використовуйте світлий колір, в ясну же погоду відмінно підійдуть тьмяні блешні.
4
Оснастите вудку пружним і довгим кивком, який може бути виготовлений з полікарбонату, часовий пружини або металізованого лавсану. Ловити сорогу найкраще на мормишку з насадкою, в якості якої може служити опариш, ручейник або личинка реп'яхової молі.
5
Зробіть декілька лунок за допомогою бура, приберіть сніг і лід з води шумівкою. Почніть проводку з який планує падання блешні. Через кожні 30 сантиметрів спуску пригальмовуйте, тим самим створиться ефект природно падаючого корму. Це дасть можливість рибі помітити приманку і дізнатися рівень руху плотви, так як клювання нерідко трапляються в пів-води.
6
Якщо плануюча і ступінчаста проводка не працює, перейдіть на донну ловлю. Приманка повинна відриватися від дна лише на 3-5 сантиметрів, опускатися і соватися, утворюючи при цьому хмару каламуті. Такі рухи дуже спокусливі для сорожкі, вони імітують копошаться личинку.
7
Клює сорога своєрідно, в основному малопомітно. Кивок або трохи здригається, або на мить затримується. Таку клювання можна сміливо прийняти за зачіп, при будь-якому підозрілому русі повинна послідувати швидка підсікання. Не поспішайте з виведенням великої риби, так як вона поводиться досить активно.
Риба сорога - вид плотви звичайної, поширений в основному на території Сибіру і Уралу. Водиться, як правило, під корчами в місцях зі слабким перебігом і є нелегким здобиччю, особливо для початківців рибалок. Ловлять сорогу найчастіше взимку.
Вам знадобиться
 • - вудки з ніжками;
 • - прикормка;
 • - блешні;
 • - насадка.
Інструкція
1
Приготуйте заздалегідь прикорм, який утримуватиме рибу близько лунки тривалий час. Передбачити, який вид прикормки зацікавить сорогу, складно. Однак досвідчені рибалки вважають, що плотву і всі її підвиди найпростіше ловити на ручейника - личинок метеликів - або крупу. Для виготовлення круп'яного прикорму візьміть перловку або манку, додайте трохи рослинного масла і варіть у воді до розбухання. Потім розімніть масу, змішайте її з дрібно товченими сухарями (слідкуйте, щоб вони не були горілими) і скачайте в маленькі кульки, які будете кидати в лунку перед тим, як почати лов.
2
Зберіть усі необхідні інструменти для зимової риболовлі. При лові сорога знадобиться волосінь 0,08 - 0, 1 із блешнею і повідцем, легкий і вантажопідйомний поплавок яскравого кольору (якщо в магазині немає підходящого, пофарбувати його можна самостійно). Мормишку - гачок, упаяний в приманку-дробинку, бажано вибирати двокольорову, причому кольори повинні бути контрастними, наприклад, червоний і срібний. Одна з найпопулярніших моделей мормишок, підходящих для лову сорога, - «чортик», або свинцевий маленький трійник. Якщо вага блешні перевищуватиме вантажопідйомність поплавка, то навіть легкий поклёв рибалка відразу помітить. Сама вудка може бути з пластмасовим удильником і ніжками біля основи хлистика для фіксації на льоду.
3
Візьміть з собою на риболовлю насадку для лову, тваринну або рослинну. З тварин для сорога підходять реп'ях або мотиль, з рослинних - хлібний м'якуш або ті ж геркулесові кульки, що робляться для прикорму. Можна використовувати сало і плавлений сир. Опускати волосінь з насадкою під час лову риби взимку потрібно на саме дно, оскільки сорога тримається внизу.
4
Вирушайте на лов сорога або ввечері, після заходу, або рано вранці - починаючи з четвертої години після півночі. Просвердлите в льоду кілька лунок (незгірш двох) і закиньте підгодівлю. Почекайте якийсь час. Зазирнувши в лунку, можна побачити рибні косяки - це означає, що місце лову було вибрано правильно. Поставте вудки на ніжки і перевіряйте їх щогодини.