Як прибрати іржу з леза.

Через неправильне зберігання та догляду на лезі ножа може утворитися іржа. Позбутися від неї досить важко, але все-таки можливо. Спробуйте очистити лезо за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • Столовий оцет, лимонний сік, харчова сода, картопля, борошно, кухонна сіль, томатний соус, спеціальний засіб для видалення іржі.
Інструкція
1
Змішайте лимонний сік і столовий оцет в рівних пропорціях. Нанесіть отриманий розчин на ділянку леза , зіпсований іржею. Залиште на кілька годин. Потім почистіть поверхню металевою щіткою. Протріть лезо спочатку вологою ганчіркою, а потім - сухою.
2
Розмішайте харчову соду з лимонним соком так, щоб вийшла м'яка паста. Нанесіть масу на забруднене місце за допомогою поролоновою губки. Зачекайте 30-40 хвилин і потріть круговими рухами. Періодично змивайте засіб з металу, щоб оцінити результат. Коли іржа повністю зникне, обполосніть лезо проточною водою і обсушити рушником.
3
Очистіть середній бульба картоплі від шкірки і розріжте навпіл. Присипте зріз кухонною сіллю і енергійно потріть забруднене місце. Якщо з першого разу не вдалося вивести іржу, повторіть дії спочатку. Також можете докласти посолений картопля до леза на 15-20 хвилин. У цьому овочі міститься щавлева кислота, яка добре справляється з невеликими плямами від іржі.
4
Нанесіть на пляму від іржі невелика кількість томатного соусу або кетчупу. Залиште на кілька хвилин. Після закінчення цього часу помийте лезо в чистій воді і насухо витріть рушником, добре вбирає вологу.
5
Змішайте 100 мл столового оцту з 1 столовою ложкою кухонної солі. Потім додайте борошно так, щоб вийшла маса густої консистенції. Нанесіть суміш на лезо ножа і залиште на 30 хвилин. Через цей час обполосніть метал прохолодною проточною водою і ретельно обсушити паперовим рушником. Якщо з першого разу не вдалося домогтися належного результату, повторіть процедуру ще раз.
6
Скористайтеся спеціальним засобом для видалення іржі. У магазинах господарських товарів надано великий вибір даних препаратів. Перед тим як приступити до безпосереднього очищенню, уважно прочитайте інструкцію або проконсультуйтеся у продавця.