Як грати на бамбуковій флейті.

Бамбукова флейта - духовий музичний інструмент, який є традиційним у багатьох народів Азії та Америки. Грають на ній, як на звичайній флейті , проте її дерев'яний каркас відтворює більш багатий, чіткий і унікальний тон. Грати на цьому інструменті досить складно, але дуже цікаво.
Вам знадобиться
  • - бамбукова флейта.
Інструкція
1
Насамперед потренируйтесь тримати флейту і правильно розташовувати руки. Робіть це перед дзеркалом.
2
Візьміть інструмент лівою рукою. Поверніть його мундштуком до себе. Корпус флейти направте вправо.
3
Покладіть вказівний, середній і безіменний пальці лівої руки на три отвори, розташовані ближче до мундштука. Підніміть праву руку долонею назовні і покладіть середні три пальці в на решту отвори.
4
Стисніть губи і підійміть флейту так, щоб мундштук був трохи попереду і трохи нижче отвори між вашими підібраними губами. Бамбукова флейта - духовий інструмент, тому для генерації звуку необхідно створити стовп повітря всередині неї. Для цього ви повинні підірвати повітря через мундштук, а не в нього.
5
Верхня губа повинна бути завжди в напівусмішці, а нижня трохи висунута вперед. Основна помилка, яку роблять початківці флейтисти - губи трубочкою, не забувайте весь час «посміхатися» під час гри на бамбуковій флейті.
6
Підніміть всі пальці і, стиснувши губи, «ударяйте» постійним потоком повітря через рот. Експериментуйте з різним розташуванням інструменту, і по-різному дуйте повітря через губи, поки у вас не вийде створити стійкий, ясний тон.
7
Притисніть вказівний палець лівої руки (пальці, розташовані на інструменті ближче до вашого роті) на перший отвір. «Ударяйте» повітрям через губи таким же чином, як і колись. Тон буде на одну ноту вище.
8
Приберіть вказівний палець з отвору і затисніть середнім наступне. Продовжуйте розміщувати пальці у відповідні отвори під час проходження потоку повітря через флейту. Затискаючи кожне наступне отвір, ви отримаєте звук на тон вище попереднього.
9
Тепер можна скомбінувати кілька звуків, у вас вийде найпростіша мелодія. Вивчити нотну грамоту ви зможете за допомогою самовчителів гри на духових музичних інструментах.