Як захиститися від грипу при вагітності.

Щороку в холодну пору року різко збільшується кількість застуди та хворих грипом. Підхопити якусь вірусну інфекцію у великому місті, серед великого скупчення народу можна легко. Це навіть стали вос приймати як само собою зрозуміле і терпиме зло, і багато заразилися легковажно переносять на ногах свою хворість, по шляху заражаючи десятки і сотні інших людей. Особливо важко запобігти від грипу вагітним жінкам, організм яких працює на двох і тому більш беззахисний перед вірусними атаками.
Інструкція
1
Одним з найголовніших джерел зараження грипом є громадський транспорт - автобуси і метро. Потенційно небезпечні будь людні місця. Тому якщо у вас є така можливість, користуйтеся особистим автомобілем. А якщо авто немає, але відстань до вашої роботи вимірюється лише кількома, віддаленими не надто далеко один від одного, зупинками, спробуйте ходити пішки. Прогулянки на свіжому повітрі послужать одним із засобів зміцнення здоров'я.
2
Якщо уникнути громадського транспорту або скупчення людей вам не вдається, після поїздки або контакту з людьми мийте руки, протирайте обличчя і промивайте ніздрі. На всіх відкритих місцях вашого тіла можуть зберігатися крапельки і пилинки з якимись вірусними частинками.
3
В тому випадку, якщо вам доводиться постійно користуватися метро та іншими видами транспорту, має сенс зробити щеплення проти грипу. Але майте на увазі, що вакцинація на початку вагітності не рекомендується. Її можна проводити тільки після 14-го тижня. Захист від вірусу після цього з'являється ще через два-чотири тижні. Тому подбайте про щеплення не під час епідемії, а заздалегідь і тільки після консультації з лікарем, який може порадити, яку вакцину краще використовувати.
4
Попередити зараження деякими видами вірусних інфекцій ви можете, застосовуючи оксолінову мазь і препарати з інтерфероном. Якщо вам радять користуватися якимись іншими хімічними речовинами, не поспішайте слідувати таким порадам до консультації з лікарем. Вони можуть бути небезпечні для вас і майбутньої дитини.
5
Зміцнити свій імунітет ви можете, вживаючи вітамінні комплекси для вагітних, а також натуральні «антивіруси» - свіжі овочі, фрукти і соки. Попросіть доктора порадити вам препарати, що підвищують імунітет проти вірусних захворювань. Але не слід забувати також про такі широко відомих ефективних засобах, як лимони, цибулю і часник. Вони повинні бути завжди у вашому раціоні.
6
В деякій мірі захиститися від зараження може допомогти одноразова маска або марлева пов'язка. Але вона повинна бути по-справжньому одноразової: після її використання при виході з метро або автобуса викиньте її в урну, інакше вона сама стане джерелом зараження.
7
Якщо на роботі або у вас вдома є захворілі, постарайтеся максимально ізолюватися від них. Користуйтеся тільки своїм посудом, окремими рушниками і милом, протирайте ручки дверей, вимикачі і т.п. У приміщенні повинно бути чисто, брудні речі і, тим більше, носові хустки, повинні по можливості швидше стиратися.
8
Щоб не застудитися і не захворіти, одягайтеся по погоді. Не варто виходити на вулицю під час морозів в тонких колготках і без головного убору. Але також не слід і надмірно укутуватися, допускаючи перегрів організму і рясне потовиділення.
9
Якщо почалася епідемія грипу, і ви маєте можливість на деякий час змінити обстановку, зробіть це - їдьте в село до родичів або на дачу.
Грип - інфекційне захворювання з важкими ускладненнями. Щорічно від нього страждає велика кількість дорослих і дітей. Для відновлення після грипу організм людини витрачає річний запас енергії. Тому дуже важливо знати і використовувати способи профілактики.
Інструкція
1
Уникайте скупчення людей. Ви можете заразитися вірусом грипу, коли знаходитесь досить близько від хворої людини. Тримайте в роті, перебуваючи в транспорті, шматочок скоринки апельсина або лимона, гвоздику, це допоможе знищити віруси, що потрапили в носоглотку. Не розмовляйте довго з застудженими колегами. Носіть з собою серветку, политу декількома краплями олії ялиці, лаванди. Прикладайте її до носа, якщо поруч чхають або кашляють.
2
Регулярно гуляйте на свіжому повітрі, так ви зміцнюєте свій імунітет. Провітрюйте приміщення.
3
Забезпечте собі багате вітамінами харчування. Приймайте аскорбінову кислоту (вітамін С). Пийте більше рідини.
4
Використовуйте в їжу природні фітонциди, що містяться в часнику і цибулі. Вранці випийте на голодний шлунок апельсиновий або грейпфрутовий сік, а ввечері їжте салати з часником і цибулею.
5
Одягайтеся по погоді, не перегріватися і не переохолоджуватися. Різкий перепад температури може знизити захисні сили організму.
6
Застосовуйте оксолінову мазь при виході з будинку. Промазувати внутрішню поверхню носа можна дитячим кремом або борним вазеліном.
7
Загартовування сприяє підвищенню природної опірності організму інфекціям.
8
Приймайте інтерферон - в ньому знаходиться білок, який стимулює захисні функції відразу, як тільки вірус потрапляє в тіло людини. З підвищенням температури тіла виробництво захисного білка проходить інтенсивніше, тому температуру лікарі не рекомендують збивати до 38 градусів.
9
Зробіть щеплення проти грипу заздалегідь, щоб організм зумів виробити імунітет.
10
Якщо у вашій родині з'явилися грипозні домочадці, виділіть їм індивідуальний посуд, рушник, і пр. Вчені з'ясували, що вірус має активним дією, якщо прикріплюється з частками слизу до поверхні. Так, перебуваючи на склі та порцеляні, він може заразити вас через 11 днів.
11
Подбайте про оточуючих, якщо ви захворіли, то викликайте лікаря додому і не заспокоюйтеся самолікуванням. Грип небезпечний своїми ускладненнями. Запалення легенів є найпоширенішим і може привести до смерті.