Як вибирати вироби з діамантами.

Ювелірні вироби з діамантами сьогодні представлені дуже широко. Однак покупка такої прикраси - задоволення не з дешевих, тому важливо знати, на що звернути увагу при його виборі.
Інструкція
1
Уточніть наявність супутньої документації. В магазині повинні бути сертифікати на продукцію з діамантами, також ви можете отримати повну інформацію про самому камені: де і як був видобутий, які огранювання, вага, чистота. Якщо таку інформацію вам не можуть надати, краще відмовтеся від покупки. Також в магазині повинен бути документ, що підтверджує статус офіційної точки продажів компанії-постачальника виробів з діамантами.
2
Підбирайте прикраса, керуючись не тільки власним смаком, а й характеристиками каменю. За кольором діаманти бувають не тільки прозорими, а й білими, жовтими, блакитними, чорними і навіть червоними. На блиск каменю впливає якість ограновування, оцінювати цей параметр краще при денному світлі. Чистота діаманта залежить від кількості природних мінеральних вкраплень, наявних у ньому. Як правило, їх можна побачити тільки під збільшувальним склом, проте їх розташування вельми істотно впливає на сяйво коштовності. Так, якщо вони розташовані ближче до центру каменю, то його здатність заломлювати і розсіювати світло буде не дуже високою, а ось розташування по краях біля кріплення істотно не зашкодить блиску. Форма огранки може бути будь-який, як круглої, так і, наприклад, грушоподібної. Однак у якісного виробу форма діаманта завжди симетрична його центральній осі.
3
Уважно придивіться до верхньої межі каменю, яка називається майданчиком. На ній не повинно бути вкраплень, відколів, подряпин. Всі мінеральні включення повинні бути всередині діаманта, а не на його гранях. До речі, якщо ви спробуєте подряпати камінь, на ньому не повинно залишитися сліду.
4
Приділіть увагу і якості закріплення діаманта в металі. Якщо ви ведете активний спосіб життя, віддайте перевагу ободковой закріпки, яка захистить камінь краще, а сяйва його не зменшиться. Якщо ж ви купуєте виріб не на кожен день і дуже акуратні й обережні, то можете вибрати варіант і з звичайним кріпленням з чотирьох-шести крапане.
Корисна порада
Підбирайте виріб так, щоб воно вас прикрашало. Наприклад, на коротких пальцях буде витонченіше смотреться тонке кільце з розсипом діамантів, ніж з одним, але дуже великим каменем. Дамам у віці можна носити більш масивні вироби, а юним дівчатам краще віддати перевагу прості, але витончені прикраси.