Як форсувати двигун "Мінськ". Як форсувати мотор від Мінська.

мотоспортсменов хочуть стати багато, але не всім новачкам вистачає коштів придбати готовий спортивний мотоцикл. Вихід в такій ситуації один - самостійно підготувати стандартну машину. Двигун «Мінська» вважається одним з найпростіших по конструкції і легко піддається невеликої форсировке. Слід враховувати, що при цьому ресурс мотора знижується пропорційно зростанню потужності.
Вам знадобиться
  • - двигун «Мінськ» М-105, М-106 або М-125;
  • - механічна майстерня;
  • - кільця і сальники кривошипно камери;
  • - карбюратор К-36І;
  • - магнето М-24Г;
  • - свічка запалювання ПАЛ-14-8 або БОШ-260-280
Інструкція
1
Якщо ви вибираєте базовий двигун, віддайте перевагу М-125. У порівнянні з попередніми моделями М-105 і М-106, у нього покращено охолодження, що підвищує можливості його форсування для спортивних цілей. Якщо для моделей М-105 і М-106 потужність в 9 к.с. є майже граничної, то для моделі М-125 можна досягти 10,3-10,8 к.с. в умовах середньої механічної майстерні. Двигун повинен бути добре обкатаний і мати справні деталі та механізми.
2
Повністю розберіть двигун. В обидві половинки картера вставте і надійно закріпіть кільця, які зменшать діаметр кривошипно камери до 121 мм. Змініть сальники кривошипно камери на спеціально розроблені спортивні моделі. Вони обов'язково повинні витримувати тиск не менше 0,8 кг/кв.см. Змініть фази газорозподілу: фаза випуску повинна дорівнювати 164 градусам, фаза продувки - 108 градусам, фаза випуску - 128 градусам.
3
Замість стандартного, встановіть карбюратор К-36І з діаметром дифузора 27 мм. Його головний паливний жиклер повинен мати пропускну здатність не менше 0,25 л/хв. Продувні вікна в поршні розпиляєте до 25 мм так, щоб вони збігалися з продувними вікнами на циліндрі двигуна.
4
Впускний колектор подовжите до 300 мм. При цьому довжина впускного патрубка від дзеркала циліндра до карбюратора має становити 100 мм, внутрішній діаметр впускного колектора повинен складати 40 мм, довжина колектора від карбюратора до повітряного фільтра - 150 мм. В системі запалювання встановіть магнето М-24Г. Кут випередження запалювання виставте на рівень 2,2-2,5 мм до ВМТ. Укрутите свічку типу ПАЛ-14-8 або БОШ-260-280.
5
Бронзовий сепаратор нижньої головки шатуна клонували замініть на дюралевий типу Д-16Т або В-95. Також підійде саморобний з ціановані сталі або сталі марки 45 без термообробки з обов'язковим серебрением поверхні.
6
Проведіть додаткову полірування каналів циліндра, перевірте і скоректуйте при необхідності перетин цих каналів, а також кути виходу продувки. Заводський рівень обробки цих поверхонь недостатній для спортивних цілей.
7
Повітряний фільтр замініть на більш великий, з об'ємом резервуара не менше 3 л і паперовими фільтруючими елементами. Після обкатки форсованого таким чином мотора встановіть карбюратор з 28-мм дифузором, довжину патрубка від дзеркала циліндра до центру розпилювача збільште до 135 мм, довжину колектора від карбюратора до повітряного фільтра збільште до 170 мм.
8
В форсованому таким чином двигуні використовуйте бензин марок Б-95, Б-100 або А-98. Моторне масло - МС-20 в пропорції 1:20. Для подальшого підвищення потужності потрібно установка спортивного коленвала, поршня і поршневих кілець, перехід на більш високі фази газорозподілу, а також застосування гоночного глушника і карбюратора.