Як розшифрувати VIN автомобіля.

VIN-номер автомобіля несе в собі практично повну інформацію про дану модель. Дані автомобільні ідентифікатори чітко структуровані і унікальні. Сам номер складається з 17 позицій, де зашифровані різні дані кожної машини, що часто може допомогти при покупці і виборі нового авто.
Інструкція
1
Спочатку потрібно знайти табличку з VIN-номером. У більшості сучасних авто VIN розташований зліва на інструментальної панелі, помітною через вітрове скло. Також код може бути встановлений на лівій передній стійці кузова, дверних порогах, на перегородці між двигуном і салоном. У позашляховиків номер іноді кріпиться на лонжеронах.
2
Номер складається з трьох частин: WMI, VDS і VLS. WMI визначає виробника, розділ VDS присвячений технічним особливостям, а VLS виявляє відмінності певної моделі та її модифікації.
3
У перших трьох позиціях вказується регіон, країна і фірма-виробник. Список для розшифровки наводиться в спеціалізованих довідниках.
4
З 4 по 9 позиції вказуються технічні дані авто - описується тип кузова, комплектація движка. Єдиного стандарту оформлення даних покажчиків немає, кожен виробник залишає за собою право прописувати і шифрувати всю інформацію на свій розсуд. Зазвичай 4 і 5 знак відповідають за модель, 6 вказує на колісну базу, 7 - на тип кузова, а 8 - двигуна. У 9 знаку можна дізнатися тип трансмісії, встановленої на машину, або ж дізнатися контрольну цифру, яка захищає код від внесення змін або перебивання.
5
10 позиція у VIN вказує на модельний рік, що дозволяє дізнатися приблизну дату випуску автомобіля з конвеєра. Однак дана дата не збігається з календарним роком. Наприклад, у Audi модельний рік починається з серпня, а у ВАЗ - з липня.
Зверніть увагу
Стандарти по VIN носять рекомендаційний характер. Незважаючи на те, що для нанесення коду використовуються певні стандарти, деякі виробники вводять власну маркування і змінюють позиції номера на власний розсуд, що погіршує можливість читання коду.
Корисна порада
Для розшифровки VIN існують онлайн-сервіси, після переходу на які ви зможете дізнатися зашифровану інформацію.