Як визначити несправності АКПП.

АКПП не відноситься до найнадійніших пристроям в автомобілі і тому потребує регулярної перевірки. Виявивши несправності, власник машини повинен усунути їх якомога швидше. Визначення стану АКПП може також знадобитися при попередньому огляді автомобіля перед покупкою.
Інструкція
1
Перевірте якість трансмісійної рідини. Вона повинна бути чистою і світлою, без явного осаду. Осад, що утворюється сталевий і алюмінієвої стружкою, може стати ознакою дуже поганого стану АКПП. Зверніть увагу: допустимо тільки наявність дуже малого, незначної кількості стружки, оскільки вона може виявитися в трансмісійної рідини після підробітки вузлів.
2
Подивіться, чи немає в фільтрі пластмасовою стружки. Її наявність може свідчити про несправність підшипників ковзання або шестерень. В результаті фільтр забивається, надходження трансмісійної рідини різко знижується і АКПП виходить з ладу. Самий тривожна ознака - це чорний колір масла і сильний запах гару, що виходить від нього. В цьому випадку, швидше за все, доведеться звертатися в сервісний центр для капітального ремонту АКПП.
3
Обчисліть середній час перемикання передач. При перекладі з N в R або D автомобіль повинен реагувати дуже швидко. Затримка довше ніж на 1,5 секунди свідчить про серйозні несправності АКПП, усуненням яких необхідно зайнятися якомога раніше. Не зволікайте з ремонтом: по-перше, якщо ви зробите його вчасно, не чекаючи виходу коробки передач з ладу, що він обійдеться вам дешевше; по-друге, управління автомобілем в таких випадках може привести до аварії.
4
Зверніть увагу на процес перемикання передач. Він не повинен супроводжуватися сторонніми звуками: скреготом, шумом, різким стуком і т.п. Також неприпустимо наявність вібрацій і сильних поштовхів. Врахуйте: йдеться тільки про дуже сильні, різких поштовхах, але не про м'яких і плавних!
5
Оцініть зміна частоти обертання колінчастого вала. Якщо при перемиканні передачі вона збільшується занадто різко, непропорційно прискоренню, значить, АКПП потребує ретельної діагностики та ремонті.
6
Якщо у вас є сумніви в справності АКПП вашого автомобіля, зверніться в сервісний центр. Досвідчені механіки проведуть діагностику і скажуть вам, в якому стані знаходиться АКПП і чи потрібне ремонт або заміна.