Як навчити дитину спати вдень.

У кожного малюка свій режим сну. Одні діти сплять більше днем , інші - вночі. Практично кожна дитина потребує денному відпочинку. Зазвичай до 6 місяців дітей потрібно укладати спати 3 рази на день, від півроку до року - 2 рази. Діти старше року сплять 1 раз на день.
Інструкція
1
Встановіть дитині режим. Чіткий розпорядок дня дозволяє маляті знати, чого йому варто очікувати. Дотримуючись режим, ви завжди будете знати, в який час малюк зазвичай втомлюється, голодний або готовий пограти. Це не означає, що ви повинні жити строго по годинах, але роблячи певні речі в один і той же час, ви налагодите розмірений і спокійний ритм життя
2
Перед сном створіть максимально комфортні умови для вашого малюка. Укладайте дитини спати на ситий шлунок. Перед сном добре провітріть приміщення. Чи не вкутуйте малюка, комфортна температура для сну 18-20 градусів. Перевірте підгузники, вимкніть зовнішні подразники - телевізор, комп'ютер.
3
Кладіть малюка спати завжди в одному місці. Якщо малюк спить вдень там же, де і вночі, у нього виникають чіткі асоціації цього місця зі сном. Створюйте перед денним відпочинком точно таку ж атмосферу тиші, як перед нічним. Погасите світло, прочитайте йому казку, заспівайте пісеньку, щоб дитина розуміла, що настав час сну.
4
Укладайте малюка при перших ознаках стомлення. Тоді він засне швидко. Якщо ви відкладіть цей час, заснути йому буде набагато складніше. Ознаки втоми у багатьох малюків схожі: одні починають терти очі кулачками, інші вередують, треті стають млявими і підлягає неуважно дивляться на навколишні предмети.
5
Привчіть малюка засинати самостійно, діти можуть навчитися цьому з трьох місяців. Не заколисує його, надайте дитині можливість заспокоїтися і заснути. Покладіть поруч з ним його улюблену іграшку, нехай обіймає її. Коли він привчиться засипати сам, денний сон буде більш тривалим.
6
Привчити малюка дотримуватися режиму сну досить непросто, наберіться терпіння. Якщо ви почнете робити це з перших місяців життя дитини, йому буде простіше формувати здорові звички.