Як визначити рибу по ікрі.

Риб'яча ікра - яйця, що відкладаються самками в цілях розмноження. Залежно від виду риби, ікра може відрізнятися розміром, кольором, запахом і, нарешті, смаком. Знаючи про особливості ікри, можна з легкістю визначити рибу , якій вона належить.
Інструкція
1
Дуже велика й ніжна ікра у білуги. Димчасто-сірого кольору, відтінок якого може змінюватися від темно-сірого до світло-сірого, майже чорного. Розмір ікринок у білуги 2-3,5 мм, а форма подібна еліпсу. Мембрана, навколишнє ікринку даної риби найтонша, тому ікра не лопається, а повільно розчиняється в роті.
2
Якщо ікра більш темного кольору, а розмір її трохи менше, ніж у білуги, то вона безсумнівно належить горбуші. У смаку вона має легкий горіховий відтінок і може займати близько чверті тіла горбуші. Вважається, що ікра даної риби найсмачніша.
3
Осетрова ікра має коричневий, зеленуватий або навіть жовтуватий відтінок. Розмір її рідко перевищує 1 мм в діаметрі.
4
Ікра севрюги сама позбавлена смаку з усіх інших. Колір її різниться від сірого до чорного, а розмір ікринок становить близько 1,5 мм.
5
Що стосується червоної ікри, то вона найчастіше належить лососевим породам риб. До них відносяться кета, нерки, кижуч і форель.
6
Ікра кети - найкращий лососевий делікатес. Її можна дізнатися за дуже великими ікрінкам - до 9 мм і характерному жовтувато-помаранчевому відтінку. Вважається, що кетова ікра має дуже високими смаковими якостями.
7
У нерки ікра невелика в діаметрі, насиченого яскраво-червоного кольору. Оскільки даний вид риби зустрічається з кожним роком все рідше, ікра її не часто з'являється у продажу. На смак вона має пікантну гіркоту.
8
Менш гіркувата ікра чавичі. Розмір ікринок у неї також досить великий - близько 7 мм. Через особливого ніжного смаку вона вважається найбільш дефіцитною і дорогою.
9
Дуже схожа на ікру нерки і ікра кіжуча. Зовні їх досить легко переплутати, але при дегустації ікра кіжуча не має гіркого присмаку.
10
Сама дрібна ікра з лососевих риб у форелі. Розмір ікринок рідко досягає 3 мм. Колір її може варіюватися від темно-жовтого до яскраво-червоного. Порівняно з іншими видами червоної ікри, її колір найяскравіший.
11
Щучья ікра дуже дрібна, зеленувато-жовтого кольору.