Як навчити собаку проситися гуляти.

Коли ви заводите домашніх тварин, будьте готові до певного роду проблем з туалетом вихованця. Вирішивши для себе, що всі свої «справи» собака повинен робити на вулиці, вибирайте і час, щоб з нею гуляти два рази на день. Цуценя починайте привчати ходити в туалет на вулиці відразу після того, як ветеринар вам це дозволить і зробить всі необхідні щеплення і процедури.
Вам знадобиться
  • - вольєр.
Інструкція
1
Не чекайте позитивної реакції на вихід відразу. Щеня, потрапивши перший раз в незнайому, але таку цікаву обстановку з безліччю запахів і предметів, може злякатися і розгубитися. Він просто не знає ще, що тут можна присісти і «розслабитися». З часом собака виявить сліди життєдіяльності інших чотириногих і звикне до шуму і запахів вулиці.
2
Необхідно шляхом поєднання методів «батога і пряника» пояснити тварині, чого ви від нього хочете. Після годування виводите цуценя на прогулянку. Не давайте йому довго гратися, період навчання повинен бути присвячений конкретної мети привчання до туалету на вулиці. Якщо за п'ять хвилин собака не зробила нічого із запланованого вами, ведіть її додому.
3
Там уважно стежте за вихованцем. Коли побачите, що він почав шукати кут і сідати, кричіть «фу» і несіть цуценя на вулицю. Якщо ви встигли, і собака полегшилася у дворі, активно хваліть її і ведіть назад.
4
В цей час не знімайте з вихованця нашийник і повідець, щоб не втрачати часу на вдягання. Вранці складно встежити за щеням після цілої ночі «утримання». Не кричіть і не бийте тварина. Відведіть для нього місце, яке вам легко буде прибирати, і зробіть невеликий вольєр. Собака не зможе знайти собі туалет і буде терпіти. Це навчить цуценя контролювати свої видільні функції. Звичайно, не можна тримати там тварина постійно.
5
Не можна дозволити собаці маніпулювати вами. Вона може подавати сигнал голосом, якщо захоче погуляти. Але це не означає, що вона відчуває потребу в туалеті. Поспостерігайте за поведінкою цуценя на вулиці. Якщо він насилу вичавлює з себе краплю сечі, а потім із задоволенням носиться по двору, вас провели.
6
Ігноруйте позаурочні спроби собаки погуляти. Можете зробити коротку проміжну прогулянку, коли прийдете з роботи, щоб ви спокійно після цього повечеряли і відпочили.
7
Чітке дотримання режиму годування і прогулянок привчить цуценя проситися на вулицю в строго певний час. У перший час після кожної «удачі» на вулиці не забувайте хвалити вихованця. І, звичайно, не лайте його за калюжі і купки в квартирі. Собака чуйно вловлює настрій господаря і не захоче жити в постійному негативі.
У вас вдома з'явився щеня. І відразу ж гостро постає питання, як привчити малюка робити свої мокрі та інші «справи» під час прогулянки, а не в квартирі. Зробити це нескладно. Необхідно, однак, проявити увагу, наполегливість і терпіння.
Інструкція
1
До чотиримісячного віку щеня не здатний терпіти і залишає калюжі і купки, де попало. Якщо ви ще не вигулюєте його, то привчите будинку ходити в певне місце. Для цього розстеліть на підлозі кілька газет або пелюшок. Будьте уважні і терплячі. Помітивши, що готується черговий «сюрприз», перенесіть цуценя на заздалегідь підготовлену газету. Зробив все правильно - похваліть. Цуценя звикне і не буде залишати калюжі, де попало. Поступово скорочуйте кількість таких місць.
2
Якщо неприємність все ж таки трапилася, не лайте цуценя, інакше він буде намагатися робити свої «справи» якомога швидше і непомітніше.
3
Але от ви провакцинували собаку , карантин закінчився. Можна починати прогулянки. Найчастіше щеня ходить в туалет після сну та їжі. Оскільки їсть він 4-6 разів на день, то й кількість прогулянок не повинно бути меншим. Через 20-25 хвилин після їжі винесіть цуценя на вулицю. Для початку непогано прихопити з собою «відпрацьований матеріал» - газету або пелюшку, щоб малюк зрозумів, що, власне, він повинен зробити.
4
Для прогулянки виберіть місце, де цуценя не відволікали б перехожі або інші собаки. Після того як все необхідне зроблено, обов'язково похваліть його. Не йдіть додому відразу, погуляйте ще хвилин 10-15. Пограйте з ним, дайте поспілкуватися з родичами.
5
Якщо, прокинувшись вранці, ви не побачили мокрого «сюрпризу», відразу ж виведіть собаку на вулицю. Не зробите цього відразу, будете тягнути час - цуценя зрозуміє, що їм ніхто не збирається займатися. Чергова калюжа вам забезпечена.
6
Кількість прогулянок скорочуйте поступово. Спостерігайте за цуценям. Скоро ви навчитеся безпомилково визначати, коли його необхідно вивести на вулицю. У цьому випадку будь-яка собака починає турбуватися і шукати затишне місце. 6-8 місячного цуценяті досить 3-4 прогулянок, однорічному - 2-3.
7
Кількість прогулянок скорочуйте поступово. Спостерігайте за цуценям. Скоро ви навчитеся безпомилково визначати, коли його необхідно вивести на вулицю. У цьому випадку будь-яка собака починає турбуватися і шукати затишне місце. 6-8 місячного цуценяті досить 3-4 прогулянок, однорічному - 2-3.