Як полагодити ламінат. Як закрити тріщину на ламинате.

При виявленні дефектів у вашому підлоговому покритті, а саме тріщин, подряпин і відколів на ламинате , не поспішайте купувати новий і перестилати підлогу. Багато ушкодження не так вже й критичні, і усунути їх можна за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • Ремонтне покриття, ремонтний склад, гумовий шпатель, рукавички, акриловий герметик, гіпс, будівельні тирса, вода, дерев'яний брусок, важкий вантаж.
Інструкція
1
Сучасне, відповідне всім стандартам якості, одне з найбільш довговічних підлогових покриттів - ламінована підлога, або ламінат. Незважаючи на досить високу міцність покриття, завжди залишається ймовірність його пошкодження при використанні. Приміром, пересуваючи меблі або впустивши що-небудь важке, можна залишити на ламинате подряпини, відколи, тріщини. Існує думка, що починають ламінат можливо тільки за допомогою його демонтажу до місця пошкодження. Іноді це буває дійсно необхідно при серйозних дефектах, але ви повинні враховувати, що при демонтажі завжди є ймовірність пошкодження ще більшої кількості планок, ніж є на даний момент.
2
У разі виникнення глибокої подряпини або відколу, придбайте ремонтний склад для ремонту ламінату, за допомогою якого заповнюється отримане пошкодження. Якщо знайти подібний склад не представляється можливим, придбайте акриловий герметик. Бажано, щоб він мав два кольори, це необхідно для колеровки, щоб отримати відповідний колір. Користуючись інструкцією із застосування, зазначеної на упаковці обраного вами складу, приготуйте суміш, підберіть колір, заповніть скол або глибоку подряпину за допомогою гумового шпателя. Пам'ятайте, що при висиханні акриловий герметик темніє.
3
Закрити тріщини і досить глибокі щілини можна за допомогою розчину з гіпсу і тирси. Змішайте один до одного звичайні будівельні тирсу з гіпсом в невеликій кількості чистої води. Приготований вами ремонтний склад повинен по густоті походити на зубну пасту. Підготуйте невеликий вкладиш-брусок за розміром тріщини, якщо що закладаються тріщини розміром більше 5-6 сантиметрів. Вкладіть вкладиш в тріщину і лише після цього проводите реставрацію.
4
Якщо ви залили ламінат водою, що викликало здуття декількох його фрагментів, замініть їх на нові або проведіть реконструкцію форми старих планок. Для того щоб привести в порядок пошкоджені планки, покладіть їх на ідеально рівну поверхню під досить важкий вантаж. В середньому для повного відновлення форми деталям необхідно 5-7 днів. Після цього можливе провести зворотний монтаж.
5
В разі критичного пошкодження планки ламінованого покриття її доведеться замінити. Акуратно виріжете пошкоджений фрагмент, на його місце вставте новий і приклейте його.
6
Якщо ламінат пошкоджений при пересуванні меблів і покритий подряпинами, придбайте в будівельному магазині ремонтний склад. Слідуючи інструкції по застосуванню, заповніть складом глибокі щілини і подряпини. Однак пам'ятайте, якщо тріщин і сколів досить багато по всій поверхні ламінованої підлоги, має сенс повна заміна покриття, так як після замазки підлогу втратить свій привабливий зовнішній вигляд.
7
Якщо ламінована підлога вже не новий, після його ремонту для надання йому більш свіжого вигляду, покрийте його шаром підлогового лаку. Підлогове покриття придбає більш охайний вигляд.
Корисна порада
Якщо під рукою немає тирси і гіпсу, можна скористатися монтажною піною. Заповніть складом утворену тріщину, дочекайтеся поки піна висохне, акуратно зріжте надлишки, виступаючі над поверхнею ламінату, зачистите наждачним папером.