Як відключити комп'ютер по таймеру. Як поставити ноутбук на таймер.

При необхідності вимкнути комп'ютер через певний час можна скористатися відповідною функцією, вбудованою в деякі прикладні програми, наприклад, в менеджери закачувань. Якщо такої програми немає, то можна обійтися і можливостями, наявними в самій операційній системі.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері встановлена одна з версій операційної системи Windows, то використовуйте для виключення комп'ютера спеціально для цього призначену утиліту з її складу. Виконуваний файл цього компонента ОС називається shutdown.exe і знаходиться в папці System32 системного каталогу. Від вас вимагається задати час виконання цього файлу. Зробити це можна, як мінімум, двома способами. Перший з них полягає у використанні інтерфейсу командного рядка.
2
Розкрийте клацанням по кнопці «Пуск» головне меню операційної системи і знайдіть рядок «Виконати» - вибравши цей пункт, ви відкриєте діалог запуску програм. Якщо в комп'ютері використовується одна з останніх версій Windows (наприклад, Seven), то цей спосіб виклику діалогу вам буде недоступний - замініть його одночасним натисканням клавіш Win і R.
3
У єдиному полі діалогу запуску наберіть cmd і клацніть OK. В результаті запуститься компонент ОС, який імітує інтерфейс командного рядка.
4
Наберіть в командному рядку назву утиліти (shutdown), потім додайте через пропуск два ключа s і t. Перед кожним з них має стояти тире, а після другого ключа (теж через пробіл) слід вказати час затримки запуску утиліти в секундах. Наприклад, щоб запустити таймер виключення комп'ютера через годину, вам слід набрати в командному рядку shutdown -s -t 3600.
5
Натисніть клавішу Enter, і на екрані з'явиться інформаційне повідомлення з таймером, відлічує час до завершення роботи - він буде залишатися на екрані аж до початку роботи утиліти, яка завершить роботу ОС і вимкне комп'ютер.
6
Інший спосіб задати час запуску утиліти shutdown полягає у використанні ще одного компонента Windows - планувальника завдань. Посилання на його відкриття є в секції «Службові» підрозділу «Стандартні» розділу «Всі програми». Але можна скористатися для його виклику і діалогом запуску програм - натисніть клавіші Win + R, наберіть у вікні, taskschd.msc і натисніть клавішу Enter.
7
Процедура додати нове завдання в планувальник розрізняється в різних версіях ОС. Наприклад, в Windows 7 почніть зі клацання по напису «Створити просту задачу» у правій колонці інтерфейсу, і на екрані з'явиться вікно, в якому в полі «Ім'я» вам обов'язково треба ввести назву цього завдання, щоб стала активною кнопка «Далі». Натисніть цю кнопку, поставте позначку навпроти напису «Одноразово» і знову клікніть кнопку «Далі».
8
У наступній формі виберіть час, а при необхідності і дату виключення комп'ютера і знову натисніть «Далі». На наступній сторінці просто натисніть все ту ж кнопку, а не новій сторінці клікніть кнопку «Огляд» і знайдіть у папці System32 системного каталогу файл shutdown.exe, виділіть її та натисніть на кнопку «Відкрити». В полі «Додати аргументи» введіть -s і востаннє натисніть кнопку «Далі». У наступному вікні клацанням по кнопці «Готово» ви запустите таймер виключення комп'ютера.