Як зробити спрей.

Широко поширені в побуті розпилювачі, виготовлені промисловим способом, можуть зашкодити здоров'ю користувача. Зокрема, летючі речовини нерідко провокують напади астми та алергічні реакції. Щоб уникнути таких наслідків, ви можете використовувати саморобні безпечні розпилюючі пристосування, в основі яких є спрей . Розглянемо, як приготувати розпорошується склад проти комах.
Вам знадобиться
  • - дистильована вода - 45 мл;
  • - гідрогенізована рицинова олія (ПЕГ-40) - 3 мл;
  • - лавандова ефірна олія - 2 мл;
  • - спирт або горілка - 50 мл;
  • - косметичний флакон з розпорошувати пристроєм;
  • - ємність для розведення рідини.
Інструкція
1
Приготуйте невелику ємність для складання активної речовини, яка буде використовуватися в якості спрею (підійде звичайний стакан). Знадобиться також флакон з розпилювачем. Не намагайтеся використовувати для ваших цілей металевий балончик з-під ароматизаторів. Розбирання такого балона категорично заборонена. Зручніше взяти скляний флакон, застосовуваний для зберігання косметичних засобів. Перед використанням добре промийте ємність і просушіть її.
2
Запасіться гідрогенізовані касторовою олією. Це речовина, відома ще як поліетиленгліколь або ПЕГ-40, забезпечить спрею стабільність і поліпшить з'єднання таких компонентів як вода і ефірне масло, які зазвичай насилу змішуються.
3
В ємність залийте поліетиленгліколь (ПЕГ-40), додайте краплю лавандового масла. Ретельно перемішайте склад. Потім обережно влийте в ємність спирт або горілку. Якщо ви використовуєте спирт, його кількість в суміші не повинно перевищувати 25% (решту замініть дистильованою водою). Розмішайте вийшла суміш.
4
Почекайте деякий час, щоб суміш відстоялася. Тепер влийте в склад приблизно 40-50 мл дистильованої води. Знову гарненько перемішайте і збовтайте склад, що вийшов. Погано розмішаний спрей може осідати згодом на стінках флакона.
5
Перелийте отриманий розчин у флакон і загорніть кришку, що виконує роль розпилювача. Ще раз збовтайте суміш. Спрей від комарів готовий до використання. Розпорошите засіб в місцях, де найчастіше з'являються кровоссальні комахи.
6
Зберігайте приготоване засіб в прохолодному і захищеному від прямих сонячних променів місці. Термін придатності спрею становить близько року. Тому не прагніть запастися засобом на тривалий термін, приготуйте лише така кількість речовини, який буде потрібно для сезонних потреб вашої родини.