Як відключити запуск Х-сервера.

Віконна система X, забезпечуючи базові функції графічного середовища, є основою графічної підсистеми в UNIX-сумісних ОС. В сучасних дистрибутивах операційних систем інсталяція «іксів» з одним з популярних віконних менеджерів відбувається, як правило, автоматично. Однак, якщо на машині не передбачається робота з графічною оболонкою, має сенс відключити запуск X- сервера.
Вам знадобиться
  • - облікові дані root.
Інструкція
1
Завантажте операційну систему в звичайному порядку (з запуском X-сервера і віконного менеджера). Здійсніть вхід зі своїми обліковими даними.
2
Почніть сеанс суперкористувача в емуляторі терміналу або текстової консолі. Ви можете запустити один зі встановлених емуляторів (xterm, konsole і т.д.) з правами root з графічної оболонки, використовуючи її можливості або утиліти начебто kdesu. Можна запустити термінал зі своїми обліковими даними і почати сеанс root командою su. Або ж перейдіть в текстову консоль за допомогою одночасного натискання Ctrl, Alt і однієї з клавіш F1-F12, увійдіть як root.
3
Вимкніть запуск X-сервера шляхом зміни рівня ініціалізації системи. Внесіть зміни в файл конфігурації програми init, яка запускає всі інші процеси. Цей файл має ім'я inittab і знаходиться в каталозі/etc/. Відкрийте файл/etc/inittab в текстовому редакторі. Знайдіть рядок виду id: x: initdefault :, де x - деяке число. Замініть число на 3. Збережіть файл. Перейдіть до шостого кроку, якщо хочете залишити недоторканими всі компоненти X-сервера і графічної оболонки.
4
Запобіжите запуск X-сервера, не змінюючи рівня ініціалізації системи. Перегляньте файл/etc/inittab і визначте каталог, який містить посилання на скрипти та програми, виконувані при завантаженні на поточному рівні. Як правило, завантаження X-сервера відбувається на п'ятому рівні ініціалізації, а каталогом з посиланнями є/etc/rc.d/rc5.d. Запустіть файловий менеджер, наприклад, Midnight Commander. Перейдіть в знайдений каталог. Видаліть з нього посилання на скрипти запуску компонентів графічної системи. Перейдіть до шостого кроку.
5
Виключіть запуск запуск X-сервера шляхом видалення його компонентів. Використовуйте будь-якої менеджер пакетів, наприклад, apt-get в консолі або Synaptic - оболонку до нього в графічному оточенні. Видаліть компоненти сервера. Зверніть увагу, що внаслідок обробки залежностей між пакетами можуть бути видалені і графічні оболонки (KDE, Gnome, і т.д.), а також всі програми, призначені для роботи в них.
6
Перезавантажте комп'ютер. Скористайтеся меню графічної оболонки або виконайте в консолі команду reboot.