Як дресирувати собак.

Якщо ви вирішили завести собаку , то пам'ятайте, що собака - це не просто друг, захисник або, як це часто останнім часом буває, аксесуар. Це розумна тварина, яке необхідно виховувати і навчати, інакше замість вірного друга ви отримаєте невихованого і неслухняного хулігана, з яким буде не так-то просто впоратися. Собака повинна підкорятися своєму господареві беззаперечно. Щоб цього домогтися, з перших днів перебування собаки у вашому будинку почніть займатися з нею і дресирувати її. Про те, як це потрібно робити - в інструкції нижче.
Інструкція
1
Навчіть собаку відгукуватися на своє ім'я. Це перше і найголовніше, чого потрібно навчити вашого чотириногого друга. Щоб собаці було простіше навчитися відгукуватися на кличку, вибирайте для нього коротке і звучне ім'я. Найкраще односкладове, начебто Рекса. При спілкуванні з собакою намагайтеся не спотворювати її кличку, інакше вона просто заплутається. Не повторюйте кличку перед кожною командою - в цьому випадку собака виконуватиме команду лише після того, як назвуть її кличку.
2
Привчіть собаку до нашийника, повідця та намордника. До нашийника починайте привчати маленького цуценяти - спочатку йому не сподобається нашийник, але потім він звикне. Прогулянки починайте на довгому повідку, щоб ніщо не утруднювало рухів цуценя. Не дозволяйте собаці гризти поводок і грати з ним.
3
Коли собака підросте, починайте привчати її до намордника. Для цього спочатку кладіть в намордник що-небудь смачненьке - нехай собака відчує, що намордник - це не страшно і йому можна довіряти. Якщо собаці зовсім не подобається намордник, пограйте з нею, коли вона буде в ньому, погодуйте її чимось смачним через неї.
4
Перша і досить проста команда, якій необхідно навчити собаку - це команда «До мене». Щоб навчити їй собаку , на прогулянці говорите: «До мене!» І при цьому обережно притягайте собаку до себе. Не повторюйте постійно кличку собаки і ні в якому разі не робіть їй боляче. З часом собака зрозуміє, чого ви хочете від неї і вивчить команду.
5
Наступна проста команда, яка виявиться дуже корисною - команда «Фу!». Ви будете вимовляти її, коли захочете зупинити якесь небажане дію вашої собаки. Для того щоб навчити собаку команді, виберіть місце, на якому є які-небудь подразники (наприклад, голуби у парку або щось ще). Коли собака спробує наблизитися до об'єкта, потягніть поводок на себе і скажіть: «Фу!» В той момент, коли собака перестане звертати увагу на об'єкт, дайте їй що-небудь смачне і похваліть.
6
Тепер, коли собака засвоїла найосновніші команди, приступайте до навчання більш складним. Наприклад, команді «Сидіти». Щоб навчити собаку цій команді, вимовляєте: «Сидіти!» І сідайте собаку на землю. За виконану команду пригощайте собаку ласощами.
7
Поповніть собаку команді «Місце». У собаки обов'язково має бути своє місце, наприклад, підстилка, куди ви і будете її відправляти, щоб вона не заважала і не баловалась. Для того щоб собака освоїла команду, покладіть на підстилку ласощі, скажіть: "Місце" і підштовхніть собаку до підстилки. Продовжуйте це робити кожен день, поки собака не засвоїть команду.
8
Ви можете навчити свою собаку ще безлічі корисних команд: «Голос!», «Дай лапу!», «Лежати!» І так далі. Головне - це націленість і систематичність. Вчіть терплячості свою собаку і вчіться їй самі, якщо хочете досягти хороших результатів. Удачи вам!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LZUmWbrUK4c