Як нагріти воду в акваріумі. саморобні прилади для акваріума.

Здебільшого акваріумні рибки є тропічними жителями. Вода кімнатної температури для них не підходить. Акваріум необхідно обігрівати. Це можна зробити декількома способами.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - водяний термометр;
  • - терморегулятор;
  • - лампи розжарювання;
  • - рефлектор;
  • - акваріумний нагрівач.
Інструкція
1
Найстарішим засобом підігріву води є рефлектор. Його можна виготовити самим у вигляді бляшаного напівциліндра. На торці закріпіть патрон з електричною лампою розжарювання. Лампа повинна знаходитися всередині рефлектора. Підвісьте прилад до торцевій частині акваріума так, щоб верхня кромка рефлектора перебувала нижче рівня води. Це потрібно для того, щоб скло нагрівалося рівномірно і не лопнуло. Даний метод годиться як для обігріву, так і для освітлення невеликих прямокутних акваріумів ємністю не більше 30 л.
2
Занурите лампу розжарювання безпосередньо в воду акваріума. При цьому патрон її закріпіть на кришці у спеціальному отворі, щоб у воді знаходився тільки балон. Вода не повинна стосуватися патрона. ККД такої системи значно вище, ніж у рефлектора. Потужність цього нагрівального приладу дорівнює потужності лампи. Але при такому методі колба заростає водоростями.
3
Найбільш досконалим методом є обігрів за допомогою спеціального нагрівача. Придбати його можна в зоомагазині. Цей нагрівач являє собою довгу пробірку, в яку поміщена електрична спіраль. Пробірка засипається дрібним сухим кварцовим піском. Герметично закриті висновки спіралі знаходяться в її верхній частині. В мережу такий нагрівач включається за допомогою шнура.
4
Нагрівачі можуть бути різними по висоті і потужності. Підберіть такий, щоб при зануренні в акваріум верхня частина з висновками проводів перебувала вище рівня води не менше ніж на 2 см. При цьому нижній кінець не повинен упиратися в дно. Для підтримки необхідної температури можна дотримуватися співвідношення 10 л - 10 Вт
5
Закріпіть нагрівач в акваріумі на гумових присосок і пластикових кілець. Якщо не вдасться їх знайти, можна використовувати як кріплення металеву дріт. Таке кріплення повинно знаходитися вище рівня води.
6
Одночасно з нагрівачем використовуйте терморегулятор. Вони також продаються в зоомагазинах. Контролюйте температуру води в акваріумі по зануреному в нього термометру.
7
Для рівномірного обігріву акваріума забезпечте циркуляцію води - встановіть будь-якої фільтр. Можна влаштувати аерацію за допомогою компресора.
Зверніть увагу
Основний недолік обігріву за допомогою рефлектора полягає в тому, що на ніч прилад доводиться відключати, і температура води знижується до кімнатної. Другим недоліком можна вважати посилене заростання нижчими водоростями скла, що знаходиться з боку рефлектора. Крім того, у цього приладу досить низький КПД.Существуют сольові обігрівачі. Як правило, вони саморобні. Використовувати їх не варто. Попадання солі в воду для деяких риб і рослин може виявитися згубним.