Як робити сюжет новин. зробити цікавий сюжет для новин.

Кореспондент новинний телепередачі - сама «гаряча» спеціалізація в журналістиці. Щодня інформаційний випуск потрібно наповнювати актуальними і цікавими сюжетами . Часу на їх підготовку у репортера, як правило, мало - кілька годин максимум. Тому він повинен діяти оперативно, дотримуючись чітким планом.
Вам знадобиться
  • - професійна відеокамера;
  • - мікрофон з довгим шнуром для підключення до відеокамери;
  • - монтажне обладнання;
  • - комп'ютер;
  • - ліцензійне програмне забезпечення для редагування відео-та аудіофайлів.
Інструкція
1
Знайдіть додаткову інформацію про подію, яка вам доручено висвітлити. Чи не приїжджайте на зйомку абсолютно непідготовленим. В умовах обмеженого часу ви можете неправильно зрозуміти ситуацію. Отже, сюжет вийде необ'єктивним. Приміром, інформаційним приводом для репортажу служить мітинг. До виїзду на місце його проведення дізнайтеся, за що і проти кого виступають учасники. Запишіть контакти лідерів, точне місце і час початку акції.
2
Прийдіть на захід заздалегідь, за 15-20 хвилин до його початку. Витратьте цей час з користю: поговоріть з організаторами, візьміть додаткові друковані матеріали (прес-реліз, список і копії виступів учасників та ін.). Запишіть 2-3 коментаря присутніх фахівців. Найчастіше офіційні особи охоче погоджуються на попередні інтерв'ю. Попросіть оператора зробити кілька загальних планів, на яких буде чітко видно місце події.
3
На екстреної зйомці ваше головне завдання - збір різноманітних повідомлень очевидців. Достовірності сюжету додасть поява журналіста в кадрі на тлі події. Коментарі експертів ви зможете отримати трохи пізніше. Офіційну точку зору включите в репортаж закадровим текстом.
4
Повернувшись з відзнятим матеріалом до редакції, складіть короткий план сюжету. Класичний варіант новинного репортажу будується за наступною схемою: 1. Розповідь журналіста з місця події (stand-up); 2. Закадровий текст, що продовжує тему, і відеоряд, який ілюструє слова журналіста; 3. Короткі коментарі (синхрон) учасника (експерта), записані на місці події або в офіційній обстановці, але не в студії. У сюжеті можна використовувати 2-3 синхрону, якщо вони не йдуть безпосередньо один за одним; 4. Закадровий текст, що закінчує виклад основної інформації, і відеоряд, логічно доповнює його; 5. Stand-up, в якому журналіст підводить підсумки, робить висновки і дає прогнози.Конечно, ця структура сюжету не є єдино можливою. Її потрібно підкоригувати залежно від значущості події, цілей репортажу і змісту візуального матеріалу.
5
Напишіть кореспондентський текст. Він повинен бути зрозумілим і лаконічним. Розповідайте про події в хронологічній послідовності. Слідкуйте за правильністю вказівки географічних територій, найменувань організацій та установ, прізвищ та імен людей. Розділіть текст на частини, які ви скажете в кадрі і за кадром. Сформулюйте підводку, тобто 3-4 пропозиції, які озвучить провідний випуску новин при переході до вашого сюжету.
6
Спільно з оператором змонтуйте сюжет, запишіть ваш закадровий текст. Перегляньте репортаж повністю, щоб переконатися в його якості. Готовий матеріал передайте випускаючому редактору.
Зверніть увагу
Право журналіста отримувати інформацію про різні події гарантується федеральним законом про ЗМІ.
Корисна порада
Записуючи синхрон, попросіть людину представитися перед початком бесіди. Тоді вам не доведеться при монтажі згадувати її прізвище і посаду: на плівці залишиться загадковий персонаж, а цілком конкретний коментатор.
Незважаючи на те, що цінні папери давно використовуються як засіб отримання додаткового доходу та залучення інвестицій, багато людей все ще мало розбираються в тому, як на них заробити. Недостатньо знати основ спекуляції, необхідно чітко визначити для себе, що робити з акціями, щоб отримати від них максимальних ефект.
Акція представляє собою цінний папір, що випускається організацією під заставу певного майна та з метою залучення додаткових інвестицій. Якщо вам пощастило стати власником акцій, то у вас два варіанти: отримувати з них дивіденди або продати. У першому випадку ви будете отримувати певний відсоток щорічного прибутку. Однак, якщо ви не власник великого пакета цінних паперів, то ця сума настільки незначна, що може в деяких випадках навіть не братися до уваги. У разі продажу акції можна заробити набагато більше. Продавати цінні папери можна двома способами. Перший полягає в пошуку оголошень з купівлі акцій. Такі повідомлення можна зустріти в інтернеті, в газетах, а також біля великих промислових об'єктів. Як правило, метою такого масового придбання є заволодіння контрольним пакетом акцій, який дозволить здійснювати певні дії з предпріятіем.Наіболее популярним способом заробітку на акціях є ведення торгів на спеціальних біржах. При цьому найчастіше власники акцій доручають здійснювати продажу і купівлі довіреній особі. Для цього необхідно звернутися в перевірену брокерську компанію, укласти з нею договір і скласти свої розпорядження з приводу обігу акцій. Брокер в свою чергу надає вам можливість виходити на фондовий ринок і полегшує взаємини з учасниками торгов.Стоіт зазначити, що в разі продажу акції або отримання дивідендів, у вас формується певний дохід, який відповідно до законодавства оподатковується за ставкою 13%. Зберігайте всі документи, які можуть підтвердити ваші витрати, пов'язані з діями по акціях. У деяких випадках сплату податку бере на себе брокерська компанія, тому перед подачею декларації дізнавайтеся у неї цей момент.