Як написати розширену автобіографію. автобіографія Як написати.

Автобіографія - це опис життя людини, складене ним самим. Особиста «літопис» з'явилася ще в Стародавньому Римі як жанр літератури. Довгий час власним життєписом займалися лише творчі люди: філософи, поети, художники. Значно пізніше до них приєдналися успішні бізнесмени і політики. Мабуть, саме історії життєвого шляху ділової еліти, можна вважати першими зразками розширеної автобіографії. Безумовно, вимоги до її складання сьогодні пред'являються інші.
Вам знадобиться
  • - трудова книжка (копія);
  • - документи, що підтверджують отримана освіта;
  • - особисті документи (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей та ін.).
Інструкція
1
Навчіться відрізняти автобіографію від резюме та анкет, щоденникових записів, мемуарів та інших персональних текстів. Розширена автобіографія - офіційний документ, який ви пишіть на вимогу майбутнього роботодавця, при вступі до навчального закладу або в іншій суспільної ситуації.
2
Від резюме та анкет автобіографію відрізняє вільна форма написання. Ви не отримаєте таблицю зі стандартними питаннями. Особисте життєпис доведеться складати, самостійно приймаючи рішення про обсяг, структуру, стилі викладу. Незважаючи на надану свободу слова, вирази підбирайте ретельно. В автобіографії немає місця великих міркувань і надмірним похвал у свою адресу. Але і критичних висловлювань на адресу, наприклад, колишнього начальника бути не повинно. Пам'ятайте, що ваш текст будуть з пристрастю розглядати працівники кадрової служби, оцінюючи не тільки трудові досягнення, а й особливості особистості.
3
Складіть план розширеної автобіографії. Розповідь повинна будуватися в хронологічному порядку і охоплювати все ваше життя: від народження до теперішнього часу. Основні пункти плану можуть бути такими: - повні анкетні дані: прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження, сімейний стан; - освіта: найменування навчальних закладів, включаючи школу, і дати навчання; - основні етапи трудової діяльності; - додаткові відомості: особливі навички, унікальні здібності, цінний суспільний досвід тощо.- контактні дані і підпис.
4
Напишіть чернетку автобіографії. Не поспішайте, обмірковуйте кожен пункт, згадуйте важливі деталі. Розповідаючи про своє походження, не забудьте про батьків. Приміром, ви виросли в сім'ї музикантів. Відзначте, що саме цей факт вплинув на ваш вибір професії. Якщо ви в шлюбі і виховуєте дітей, напишіть прізвище, ім'я та по батькові чоловіка/дружини, рік укладення шлюбу, імена та вік дітей.
5
Описуючи отримана освіта, приділіть достатньо уваги кожному його етапу. Говорячи про школу і вузі, перерахуйте важливі моменти, що підкреслюють вашу теоретичну підготовку в якій-небудь галузі знання: - участь в загальноросійських і регіональних олімпіадах, конкурсу, наукових конференціях і т.д.; - Особливі нагороди, отримані за роки шкільного та вузівського навчання : медалі, дипломи з відзнакою, почесні грамоти, похвальні листи і т.д.
6
Наведіть приклади активної життєвої позиції. Наприклад, в школі ви були волонтером, а в інституті грали за баскетбольну збірну. Якщо вам вдавалося поєднувати навчання в декількох закладах відразу (на двох факультетах) або навчання і роботу, обов'язково вкажіть це в автобіографії.
7
Простежте свій трудовий шлях послідовно, починаючи з першого місця роботи. Пишіть тільки повне (без скорочень і абревіатур) найменування підприємства або організації. Точно вказуйте дати роботи та займані вами посади. По кожній з них дайте короткий перелік обов'язків, згадайте про отриманий досвід і найбільші досягнення. Детальніше зупиняйтеся на тих професійних успіхах, які характеризують вас як висококваліфікованого фахівця в певній сфері.
8
Причини звільнення вказуйте лаконічно: «у зв'язку з переходом на іншу роботу» або «за скороченням штату». Якщо ж ситуація була конфліктною і ви знаєте, що потенційної роботодавець в курсі подій, не варто приховувати очевидне. Однак обмежтеся нейтральними виразами, наприклад, «звільнений за ст.00 Трудового кодексу РФ».
9
Включіть в період трудової діяльності відомості про пройдені вами курсах підвищення кваліфікації, перепідготовки, тренінгах та семінарах. Ця інформація підкреслить ваше прагнення постійно розвиватися в обраній професії. Не забудьте написати про наявні нагородах.
10
У додаткових відомостях вкажіть все те, що не увійшло в основні розділи: позитивні риси характеру, хобі, факти участі в політичному житті і т.д.
11
Уважно прочитайте чернетку автобіографії, виправте помилки. Перепишіть його розбірливим почерком або надрукуйте на комп'ютері. Внизу аркуша вкажіть контактні дані (телефон, адреса, електронну пошту) і поставте особистий підпис.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Pg_rgCsj8to
Корисна порада
Всі важливі дані (найменування організацій, дати навчання і роботи і т.д.) списуйте тільки з оригіналів документів.
При влаштуванні на роботу, підвищенні кваліфікації часто потрібно автобіографія. Необхідно скласти її грамотно і коректно, не заповнюючи непотрібними фактами, а й надавши всі важливі відомості.
Інструкція
1
Починайте писати авто біографію з вказівки прізвища, імені, по батькові в називному відмінку. Вкажіть дату народження та місце проживання, сімейний стан і кількість дітей, їх вік.
2
Далі, в залежності від цілей написання документа, вкажіть освіту. Краще почати зі спеціального, при цьому вказуйте назву навчального закладу, роки навчання і отриману спеціальність. Додайте отриману первинну спеціалізацію, повідомте, які курси ви проходили для підвищення кваліфікації, вдосконалення своїх умінь; які семінари, тренінги відвідували. Обов'язково називайте рік їх проходження.
3
У наступному пункті вашої біографії опишіть досвід роботи. Побудуйте список в хронологічному порядку, починаючи з самого першого місця трудової діяльності, з перерахуванням всіх наступних. Вказуйте посаду, виконувані обов'язки, рік прийому. Напишіть інформацію про підвищеннях по службі, подяках, зміні спеціальності. Якщо крім основної роботи у вас була робота за сумісництвом (наприклад, ви викладали або читали лекції), вкажіть і цю інформацію. В кінці біографії додайте загальний стаж роботи.
4
Якщо ви є випускником вузу, перерахуйте ваші наукові роботи, відзначте участь в студентських конференціях із зазначенням дати і місця їх проведення.
5
Врахуйте, що ваша біографія повинна відповідати цілям, поставленим в процесі її написання. Якщо ви улаштовуєтеся на роботу, детально розпишіть ваш трудовий стаж, а також посадові обов'язки та участь в різних семінарах і курсах, які сприяли підвищенню кваліфікації - саме для тієї посади, здобувачем якої ви є.
6
Оформіть авто біографію в друкованому варіанті, на аркушах формату А4, кеглем не менше 12 п., Дотримуючись послідовність пунктів. Обсяг даного документа повинен становити 1-2 листа.