Як відрізнити знижену кислотність від підвищеної. квасоля підвищує або знижує кислотність шлунка.

Частою причиною захворювань органів травлення є порушення кислотності шлункового соку. Своєчасна діагностика та профілактичне лікування допоможуть запобігти розвитку гастриту і виразкової хвороби. Однак запідозрити підвищення або пониження кислотності можна і без неприємних процедур.
Інструкція
1
Одним з перших кроків у діагностиці захворювань травної системи є визначення кислотності шлункового соку. Від її рівня залежить необхідність профілактичних заходів, тактика подальшого лікування і вибір дієти. До симптомів, що вказує на підвищену кислотність шлунка, відносяться епігастральні болі, що виникають натщесерце і проходять після прийому їжі, а також печія. Якщо вас турбує метеоризм, порушення перистальтики кишечника, здуття живота і ниючий біль у шлунку, яка не залежить від режиму харчування, найімовірніше, кислотність шлункового соку знижена. Однак порушення в роботі травної системи можуть виникати не тільки через кислотності, тому ставити діагноз, спираючись лише на власні відчуття, вкрай небажано.
2
Чи не найнадійнішим, але абсолютно безболісним способом визначення кислотності шлункового соку є ацідотест. Для його проведення буде потрібно здати дві порції сечі, однак попередньо потрібно буде випити кілька запропонованих лікарем таблеток. Діюча речовина препарату вступить в реакцію з шлунковим соком. В результаті утворюється барвник, який згодом виділиться з сечею. Чим інтенсивніше забарвлення сечі, тим вище кислотність шлункового соку.
3
Визначити кислотність шлунка можна при зондуванні. Забір шлункового соку проводиться за допомогою гумової трубки і шприца. Дізнатися, підвищена кислотність або знижена, можна після лабораторного дослідження отриманого зразка.
4
Найточнішою, але і самої неприємною процедурою визначення кислотності шлункового соку є внутрижелудочная рН-метрія. Існує декілька способів проведення дослідження, однак найчастіше лікарі аналізують кислотність під час гастроскопії. Перевагою даного методу є те, що у фахівця буде можливість не тільки відрізнити підвищену кислотність від зниженою, а й оцінити стан стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.