Як регулювати пластикові вікна Maco. Як зняти пластикове вікно з петель.

Пластикові (ПВХ) вікна з якісною фурнітурою сучасні, довговічні, красиві і надійні. Правда, з часом іноді трапляється так, що вікно закривається насилу, із стулок починає піддувати, а ручки повертаються вже не так плавно, як раніше. Виготовлювачами віконної фурнітури Масо передбачена можливість нескладної самостійного регулювання роботи вікна.
Вам знадобиться
  • - шестигранний ключ 4 мм (№4);
  • - плоскогубці;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що стулка вікна кілька провисла і в момент закривання вікна початку зачіпати за раму, відрегулюйте стулку. Для усунення перекосу рами здійсните регулювання по горизонталі, впливаючи на петлі.
2
Почніть з верхньої петлі. Відкрийте петлю - ви побачите отвір під шестигранник. Вставте в отвір ключ і обережно обертайте його. Хід регулювання не більше ± 2 мм. Напрямок обертання залежить від конкретної проблеми з вікном - при обертанні ключа за годинниковою стрілкою стулка буде притягатися до петлі і низ вікна, протилежний петлі, підніметься.
3
При обертанні шестикутника проти годинникової стрілки стулка, навпаки, відсунеться від петлі і низ вікна, протилежний петлі, опуститься. Нижня петля регулюється аналогічно. При цьому знімати пластиковий ковпачок з петлі не потрібно, шестигранник входить в спеціальний отвір, розташоване знизу нижньої петлі.
4
Для регулювання стулки вікна у вертикальній площині використовуйте нижню петлю. Зніміть з петлі пластмасовий ковпачок - під ним зверху петлі ви побачите регулювальний отвір під шестигранник. Вставте ключ і обережно обертайте. При обертанні ключа за годинниковою стрілкою стулка вікна буде підніматися. При обертанні проти годинникової стрілки - опускатися.
5
Для перекладу фурнітури на літній або зимовий режим роботи відрегулюйте спеціальні овальні цапфи збоку стулки вікна. Стандартне положення цапф - під кутом 45 °. Акуратно схопите цапфу плоскогубцями і поверніть в горизонтальне положення. Притиск стулки до рами стає при цьому більш сильним (зимовий режим). При положенні цапф строго вертикально притиск робиться слабкіше (літній режим роботи).
6
Якщо у ваших вікон стали насилу повертатися ручки, змастіть всі рухомі деталі - ексцентрики, петлі, притискні механізми - маслом за допомогою пензлика (можна ватною паличкою) і маслянки. Якщо ручка розбовталася, то зніміть пластикову пластину в її підставі і підтягніть викруткою гвинти.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що самостійна регулювання може позбавити вас гарантії на установку вікна.
Корисна порада
Не тримайте ваші вікна довгий час у відкритому (не в відкинутому, а саме у відкритому) положенні. Під впливом сили тяжіння стулка з часом буде провисати і потрібно регулювання.