Як виростити садову журавлину.

На садовій ділянці цілком реально отримати хороший урожай журавлини. Для гарного росту рослини необхідна відповідна грунт, регулярний полив і хороший світло. В тіні журавлина буде погано рости.
Вам знадобиться
  • - штикова лопата;
  • - просмолені дошки;
  • - толь або руберойд;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - мінеральні добрива.
Інструкція
1
Журавлина зазвичай зростає на болотистій місцевості. Проте вона також буде добре рости і в звичайній грунті. Для великоплідного рослини добре підходить ділянка, стан ґрунтових вод на якому не ближче 30 см від поверхні. На цій ділянці журавлину можете вирощувати навіть без зрошення. Якщо на садовій ділянці грунтова вода стоїть глибше, необхідно регулярно поливати рослину. Кращим способом є дощування.
2
Болотну журавлину можна вирощувати так само, як і великоплідну. Для неї підходить ділянка, рівень грунтових вод на якому знаходиться не нижче 20-30 см від поверхні. Для посадки рослини в саду вибирайте ділянку, де пухка і легкий ґрунт. Відмінним умовою є наявність перехідного торфу. Справа в тому, що він ближчий до природних умов зростання журавлини.
3
Якщо на вашій ділянці піщана або легкосуглинистая грунт, її необхідно обов'язково перемішати з верховим торфом, при цьому співвідношення має бути 1: 1. Якщо ж ґрунт тяжелосуглинистая, потрібно її повністю замінити. Для цієї мети викопайте траншею глибиною зі штик лопати. Ширина її повинна бути близько 60 см. Довжина може бути довільна. Стінки траншеї закрийте просмоленими дошками. Також можете використовувати для цього толь або руберойд. Огорожа необхідно для того, щоб на журавлинну ділянку НЕ пролізли кореневищні бур'яни. Засипте її верховим торфом або ж його сумішшю з піском.
4
В одному місці рекомендується саджати такі сорти журавлини, які відносяться до одного ботанічного виду. Журавлина болотна і великоплідна НЕ будуть запилювати одне одного. Справа в тому, що вони мають різне число хромосом.
5
При догляді за рослиною необхідно застосовувати мульчування. Якщо ви посадили журавлину в торф'яний ґрунт, мульчею може служити пісок. Підгодовувати рослину рекомендується мінеральними добривами.
Журавлина - одна з найбільш російських ягід сімейства брусничних. Цей багаторічний, вічнозелений напівчагарник воліє рости тільки в торф'яних болотах і в заболочених лісах. Невибаглива на садових ділянках. Ягідки садової журавлини трохи крупніше ягід дикої. Плоди добре зберігаються під сніговим покривом.
Вам знадобиться
  • - торф;
  • - пісок;
  • - плівка;
  • - ялинові гілки.
Інструкція
1
Для посадки виберіть сонячне місце, так як журавлина світлолюбна.
2
Зніміть верхній шар ґрунту (приблизно 20 см).
3
Змішайте цей шар з низинним чорним торфом. Торфу потрібно взяти в розрахунку половина відра торфу на одне відро землі.
4
На дно ями покладіть поліетиленову плівку.
5
Зверху насипте шар крупного річкового піску, який не дасть торфу розкладатися.
6
Потім насипте торф'яної шар.
7
Рясно пролийте всі верстви водою.
8
Розрівняйте лунку. Не допускайте заглиблень, так як в цих поглибленнях буде застоюватися вода. Все це призведе до загибелі кореневої системи.
9
Розташуйте саджанець журавлини рівно по центру лунки, присипте землею і утрамбуйте.
10
Утрамбований шар присипте піском. Шар піску 5 см.
11
Перший тиждень поливайте два рази на день. Потім полив скоротіть до одного разу на день.
12
У перший зимовий сезон журавлину слід покрити плівкою і присипати снігом.
13
На третій рік журавлина буде плодоносити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cIMhQX895pw
Корисна порада
Коли чагарники зміцніють, щозими покривайте їх ялиновим лапником; Розмножується журавлина як живцями, так і насінням. Щоб отримати насіння, потрібно ягоди заморозити, потім відокремити м'якоть від зернини, зернятко підсушити; Саджанці при правильному поливі і догляді швидко вкорінюються; Журавлина воліє кислотний склад грунту.