Як навчитися грамотно писати.

Уміння писати грамотно - навичка, корисний не лише школярам та студентам. Текст, що містить граматичні помилки, може зіпсувати враження про вас або вашої компанії. Мало хто може похвалитися так званої інтуїтивної грамотністю, проте є кілька прийомів, що дозволяють зменшити кількість помилок у письмовій мові чи зовсім позбутися від них.

Вам знадобиться

- художня література; - писальні приналежності; - словники та довідники з російської мови; - комп'ютер з доступом в інтернет.

Інструкція
1
Щодня приділяйте хоча б 10 хвилин читання художньої літератури. Вибираючи книгу, віддавайте перевагу класичним творам, наприклад, романів Льва Толстого або розповідями Антона Чехова. При регулярному читанні художньої літератури ви без будь-яких зусиль запам'ятайте написання багатьох слів, а також поповните свій словниковий запас.
2
Частіше звертайтеся до словників і довідників з російської мови. Ви можете використовувати як онлайн-версії словників, так і друковані. Одними з кращих посібників з орфографії вважаються довідники Д.Е. Розенталя і А.Я. Опришко. Нерідко подібні видання містять і вправи для закріплення правил. Не варто обмежуватися посібниками по орфографії, використовуйте та тлумачні словники, і словники іноземних слів.
3
Пишіть диктанти і виконуйте вправи з російської мови. Попросіть когось продиктувати вам невеликий уривок, а потім перевірте правопис і пунктуацію. Крім того, ви можете заповнювати інтерактивні диктанти, наприклад, на сайті gramota.ru. В таких вправах від вас потрібно вставити пропущені букви або знаки пунктуації.
4
Крім того, хороший ефект дає просте переписування тексту, якщо займатися ним регулярно. Такий спосіб задіює як візуальну, так і моторну пам'ять. Проте будьте обережні при виборі текстів для переписування: газетні замітки чи статті з інтернету можуть містити помилки.
5
Перечитуйте будь-який текст, написаний вами. Якщо є можливість, читайте вголос. Сумніваючись в написанні того чи іншого слова, зверніться до орфографическому словником або скористайтеся комп'ютерним додатком, що дає можливість перевірити правопис. Наприклад, у програмі Microsoft Office Word можна почати перевірку тексту, натиснувши клавішу F7.